Zamieszanie na lotnisku. Służby zostały postawione na nogi

Na krakowskim lotnisku kolejny raz doszło do sytuacji, gdzie funkcjonariusze Straży Granicznej zostali postawieni na nogi. Powodem całej sytuacji było pozostawienie plecaka i walizki na terenie obiektu.

reklama

Po przeprowadzeniu wszystkich czynności zarówno plecak, jak i walizka zostały sprawdzone także manualnie i uznane za bezpieczne – nie ujawniono żadnych materiałów ani urządzeń wybuchowych.

reklama

W piątek 14 lipca plecak, a w niedzielę 16 lipca walizka – pozostawione bez opieki w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Krakowie-Balicach – przyczyniły się do podjęcia działań funkcjonariuszy Straży Granicznej, związanych z minersko-pirotechnicznym rozpoznaniem.

W niedzielę,  po uzyskaniu informacji od Służby Ochrony Lotniska, funkcjonariusze PSG w Krakowie-Balicach podjęli działania związane z minersko-pirotechnicznym rozpoznaniem pozostawionej bez opieki walizki w męskiej toalecie na podkrakowskim lotnisku. Wcześniej, bo w piątek, przed terminalem ktoś pozostawił plecak.

W obu przypadkach w wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach poszerzyli strefę bezpieczną, wcześniej wyznaczoną przez pracowników Służby Ochrony Lotniska. Funkcjonariusze dokonali sprawdzenia przy użyciu specjalnego zestawu do wykrywania i identyfikacji materiałów wybuchowych, zaangażowali również psy służbowe wyszkolone do wykrywania materiałów wybuchowych i broni.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności