Pod nieobecność właścicieli pomieszkiwał w ich domu i opróżnił barek. To nie wszystko!

"Radiowóz policyjny"

Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w powiecie krakowskim. Okazało się, że pod nieobecność właścicieli nieproszony gość pomieszkiwał w ich domu i opróżnił barek.

reklama

Mężczyzna, korzystając z nieobecności właścicieli posesji, pomieszkiwał tam przez kilka dni. Przez ten czas zdołał opróżnić barek.

reklama

To nie wszystko

Okazało się też, że budynek jest zabytkiem, więc prócz zarzutu kradzieży z włamaniem i naruszenia miru domowego, podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia zabytkowego budynku.

7 lipca policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w powiecie krakowskim. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali właścicieli obiektu, którzy oświadczyli, że tego dnia, po kilkudniowej nieobecności przyjechali na teren swojej niezamieszkałej posesji, gdzie ujawnili uszkodzone tylne drzwi wejściowe do budynku. Gdy weszli do środka zastali nieznanego im mężczyznę, który na ich widok przestraszył się i oznajmił, że wynajął tu pokój, po czym zerwał się zabierając swoje rzeczy i uciekł. Okazało się, że mężczyzna czasie swojego nielegalnego pobytu opróżnił barek, wypijając 7 butelek różnego rodzaju alkoholu. Starty oszacowano na kwotę 1400 złotych.

Na miejscu pojawili się policjanci

Chwilę, po zgłoszeniu, na miejsce przyjechali policjanci z Zabierzowa. Śledczy wykonali oględziny obiektu, zabezpieczając ślady, a kolejne patrole penetrowały pobliski teren, poszukując włamywacza na podstawie opisanego wizerunku. Po kilku godzinach, w tej samej miejscowości, funkcjonariusze odnaleźli  mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna był pijany, miał 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Został on zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi. Kolejnego dnia, po wytrzeźwieniu, 32-latek w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Prądnik Biały usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, naruszenia miru domowego  oraz uszkodzenia zabytkowego obiektu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat wiezienia. Dodatakowo prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności