Czas skończyć z przyzwoleniem na tę patologię. Zmienią się przepisy? „Powinno się zabierać samochód, zanim kogoś zabiją”

Czas skończyć z przyzwoleniem na tę patologię. Zmienią się przepisy? „Powinno się zabierać samochód, zanim kogoś zabiją”

Dziś w Krakowie odbyła się konferencja prasowa Adriana Zandberga i Darii Gosek-Popiołek. Działacze Lewicy zapowiedzieli, że przygotują projekt zmian dotyczący wyścigów samochodowych na terenie miast.

reklama

Parlamentarzyści skomentowali tragiczny wypadek w Krakowie, w którym zginęło czterech młodych mężczyzn. Nielegalne i bardzo niebezpieczne wyścigi samochodowe to plaga większości miast w Polsce. Niestety przepisy nie zabraniają wprost organizacji czy udziału w takich wyścigach.

reklama

Recydywistom gnającym 150 km na godzinę po mieście powinno się zabierać samochód, zanim kogoś zabiją – mówią posłowie Adrian Zandberg i Daria Gosek-Popiołek po tragicznym wypadku w Krakowie

Parlamentarzyści Razem komentowali tragiczny wypadek w Krakowie, w którym zginęło czterech młodych mężczyzn. Auto poruszało się z prędkością ok. 150 – 170 km/h, kierowca stracił panowanie nad kierownicą, co spowodowało dachowanie, a w efekcie śmierć wszystkich osób w pojeździe.

Jeśli komuś brakuje emocji, to niech sobie kupi PlayStation i ściga się w grze – mówił Zandberg – Tam może to robić bez ryzykowania zdrowiem i życiem innych ludzi. Czas skończyć z przyzwoleniem na tę patologię, życie to nie gra komputerowa – podkreślał współprzewodniczący Partii Razem. 

Organizowanie nielegalnych wyścigów samochodowych musi być surowo karane – mówił poseł Adrian Zandberg.

[ZOBACZ: Szaleńczy rajd ulicami Krakowa. Transmitowali to na żywo. Teraz zacierają ślady]

Nagminne łamanie przepisów ruchu drogowego to problem nie tylko Krakowa. Dostrzegamy w tej sprawie bezradność służb. Skierowałam do małopolskiej policji interwencję w sprawie monitorowania niebezpiecznych zachowań drogowych i nielegalnych wyścigów – mówiła posłanka Daria Gosek-Popiołek.

— Policjanci mówią, że mają niewystarczające narzędzia prawne i myślę, że jest w tym pewna racja. Wniesiemy takie przepisy w przyszłym parlamencie i mam nadzieję, doprowadzimy do tego, że to patologiczne zjawisko zagrażające życiu i zdrowiu ludzi po prostu w Polsce uda się wyeliminować – podsumował Zandberg.

Ostatnia akcja policji

W nocy z 14 na 15 lipca 2023 roku funkcjonariusze przeprowadzili działania, którymi objęty został rejon miasta Krakowa, jak również okoliczne miejscowości.

Ostatecznie w Krakowie nie było prób organizacji nielegalnych rajdów. Akcję przeprowadzono zatem na terenie okolicznych miejscowości tj. Niepołomice i Targowisko gdzie próbowano takie wyścigi urządzać. Gromadzące się w tych miejscach osoby i pojazdy skontrolowano.

Posypały się mandaty

Przeprowadzono w sumie 46 kontroli, które zakończyły się 34 mandatami karnymi na łączną kwotę 16200 zł. Zatrzymano 3 dowody rejestracyjne.

W działaniach wzięło udział 15 patroli policji.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności