Chcieli oszukać funkcjonariuszy Straży Granicznej

Chcieli oszukać funkcjonariuszy Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej na krakowskim lotnisku nie dali się oszukać. Cudzoziemcy, którzy próbowali użyć podstępu usłyszeli zarzuty.

reklama

Do próby oszustwa doszło w ostatni wtorek, 4 lipca podczas przylotu pasażerów do Krakowa z Aten. Syryjka udawała Belgijkę, a Syryjczyk Portugalczyka.

reklama

Jak informują funkcjonariusze, w trakcie kontroli 44-letnia Syryjka posłużyła się przerobionym belgijskim dowodem osobistym, wydanym na cudze dane osobowe. Dodatkowo dokument figurował w bazach jako utracony przez posiadacza i przedmiot podlegający zatrzymaniu. Z kolei 77-letni Syryjczyk posłużył się przerobionym portugalskim dowodem osobistym o 13 lat młodszego mężczyzny.

Usłyszeli zarzuty

Cudzoziemcom przedstawiono zarzuty  przekroczenia granicy państwowej przy użyciu podstępu w związku z posłużeniem się przerobionymi dokumentami. W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanych zarówno kobieta jak i mężczyzna przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się odpowiedzialności. Dokumenty zatrzymano jako dowody w sprawie.

Wobec każdej z osób orzeczono karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania, pokrycie kosztów postępowania, przepadek dowodów rzeczowych oraz obowiązek pisemnego informowania Sądu o przebiegu okresu próby.

Komendant Straży Granicznej w Krakowie-Balicach wszczął postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemców do powrotu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności