Złodzieje są już w rękach policji

Złodzieje są już w rękach policji

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które postanowiły w łatwy sposób się wzbogacić dokonując kradzieży. Teraz usłyszeli zarzuty.

reklama

6 czerwca miało miejsce włamanie na terenie ogródków działkowych przy ul. Polnych Kwiatów. Na miejsce wezwani zostali krakowscy policjanci. Po przybyciu kryminalni zastali właściciela jednej z działek, który potwierdził, że do jego altany dzień wcześniej ktoś się włamał, zrywając kłódkę i ukradł kosiarkę spalinową, podkaszarkę i inne rzeczy o łącznej wartości ok. 3 tys. złotych.

reklama

Ustalono sprawców

Policjanci ustalili, że sprawcy włamania mogą przebywać w pustostanie przy ul. Księcia Józefa. Tego samego dnia udali się do pustostanu, w którym zastali, dwóch mężczyzn tj.  55 i 58-latka oraz 44-letnią kobietę. Osoby te zostały wylegitymowane, a pomieszczenie przeszukane. W wyniku sprawdzenia pomieszczeń kryminalni ujawnili przedmioty, które zostały skradzione dzień wcześniej, a także rzeczy pochodzące z innych kradzieży, do których doszło pod koniec maja br.

Przyznali się

Wylegitymowane osoby przyznały się do włamania na działkę poprzedniego dnia. Podczas przeprowadzonych czynności ustalono, że to 58-latek miał związek z także z innymi włamaniami, do których doszło pod koniec maja br. na terenie tych ogródków działkowych. Mężczyzna z budynku gospodarczego zabrał wówczas ubrania, jedzenie i urządzenia ogrodowe o łącznej wartości nieco ponad tysiąca złotych. 

Funkcjonariusze zatrzymanym osobom przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem, której dopuścili się w dniu 6 czerwca br. Ponadto 58-latek usłyszał ten zarzut za wcześniejsze kradzieże. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności