Zachowanie kierowcy spowodowało, że policjanci zdecydowali się przeszukać pojazd

"Policyjny radiowóz stojący na poboczu"

Policyjna kontrola zakończyła się dość zaskakująco. Policjanci poszukiwali narkotyków – a zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który teraz za kratkami spędzi 10 miesięcy.

reklama

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Zabierzowie. Policjanci zauważyli Seata, którym według ich wiedzy mógł się poruszać 21-latek posiadający sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych potwierdziło, że jest to znany policjantom 21-latek posiadający aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Niepokojące zachowanie kierowcy spowodowało, że policjanci zdecydowali się przeszukać pojazd.

reklama

Policjanci przeszukali samochód i mieszkanie

Zachowanie kontrolowanego kierowcy spowodowało, że funkcjonariuszezdecydowali się przeszukać pojazd, ujawniając zawiniątko z zawartością mefedronu. 21-latek został zatrzymany. Wobec podejrzenia policjantów, że mógł też kierować pojazdem pod wpływem nakotyków, mężczyzna został zbadany testerem narkotykowym, który to potwierdził. Została mu też pobrana krew do badań celem potwierdzenia substancji narkotykowych w organizmie. Następnie mundurowi udali się do miejsca zamieszkania zatrzymanego, celem sprawdzenia, czy posiada większe ilości środków odurzających.

Niespodzianka

Narkotyków nie było, jednak na miejscu policjanci zastali jego 27-letniego brata, który jak się okazało, był poszukiwanym w celu doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa takie jak składanie fałszywych zeznań, prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień i pomimo orzeczonego zakazu.

21-latek odpowie za posiadania narkotyków i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku potwierdzenia zawartości narkotyków we krwi odpowie też za – prowadzenie pojazdu pod działaniem środków odurzających, a to przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

Poszukiwany 27-latek został doprowadzony przez mundurowych do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności