Zabawki drewniane dla dziewczynki

artykuł sponsorowany

Dziewczynki godzinami uwielbiają bawić się w dom albo gotować. Co więcej, nie potrzebują do tego większego towarzystwa. Wystarczą im lalki i misie, które szybko otrzymują konkretne role i biorą czynny udział w zabawie. Nic dziwnego, że w pokoju małej dziewczynki nie może zabraknąć profesjonalnej kuchni, domku dla lalek albo tablicy do pisania, bo jeśli z wizytą zapowie się przyjaciółka, to można urządzić prawdziwą szkołę. Jakie jeszcze zabawki drewniane wybrać dla dziewczynki?

Co interesuje mniejsze dziewczynki?

W pokoju trzylatki czy czterolatki z pewnością nie może zabraknąć lalek, które są przytulankami, przyjaciółkami  i powierniczkami największych tajemnic. W takim świecie idealnie więc sprawdzą się drewniane domki dla lalek, ale również kołyski drewniane, które pozwolą idealnie odgrywać rolę odpowiedzialnej mamy. Takie zabawki właściwie chyba nie nudzą się nigdy, a domek z oświetleniem LED i kompletnym wyposażeniem sprawi, że dziewczynka każdego dnia odkryje w nim coś nowego.

Poszczególne pomieszczenia, jak i mebelki, będą natchnieniem do kreowania fantastycznych zabaw i cudownie wypełniać czas. W pokoju trzylatki może również stanąć pierwsza kuchnia i to taka z prawdziwego zdarzenia. Kuchnie dla dzieci drewniane to bardzo trafny wybór. Są stabilne, zachęcają do ciekawej i bardzo kreatywnej zabawy, a do tego rewelacyjnie zdobią pokój. W zestawie z garnkami, różnego rodzaju sprzętami czy nawet zestawem do herbaty można bez końca przygotować posiłki oraz wielkie przyjęcia dla mamy i taty albo przyjaciółek. Jeśli w rogu pokoju stanie też stolik z krzesełkami, to można wyczarować kącik kreatywny do malowania, majsterkowania czy układania klocków.

Teatrzyk dla małej Pani Reżyser

W dziewczęcym pokoju może się znaleźć miejsce nie tylko na domek dla lalek czy kuchnię, ale też teatrzyk. Takie zabawki drewniane dla dziewczynki będą znakomitym pomysłem, zwłaszcza jeśli to jest „dwa w jednym”, czyli z jednej strony jest scena do prezentowania ciekawych przedstawień, a z drugiej strony wszystkie niezbędne elementy, by bawić się w sklep. Dziewczynki uwielbiają organizować przedstawienia dla dziadków, koleżanek czy mamy i taty. Można wybrać taki teatrzyk, w którym znajdują się już gotowe zestawy pacynek, by dziecko było w pełni przygotowane do napisania własnej sztuki albo by mogło odgrywać swoje ulubione bajki. Pani reżyser szybko może się jednak zamienić w sprzedawczynię. Wystarczy zabawkę odwrócić, ustawić na niej kasę, a na półkach wyeksponować towar, by klienci mogli dokonywać zakupów. Takie zabawki drewniane z pewnością przypadną do gustu także już starszym dziewczynkom, które lubią bawić się ze swoimi przyjaciółkami w sklep, bądź będą chciały odgrywać teatralne role.

Czy warto wybierać zabawki drewniane?

Zabawki drewniane już od dłuższego czasu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Na swoją renomę solidnie pracują wytrzymałością, ciekawym designem i funkcjonalnością. Kto raz wybierze zabawki drewniane, ten najczęściej nie szuka już innych rozwiązań.

Drewno to materiał, który bardzo dobrze sprawdza się w dziecięcym świecie. Nie trzeba się zastanawiać, czy dziecko ma alergię albo co się stanie, kiedy zacznie gryźć klocki. Takie zabawki są bezpieczne i bardziej wytrzymałe, dlatego coraz więcej sklepów zabawkowych również wprowadza je do swojej oferty. To oczywiście nie znaczy, że wszystko, co jest wykonane z tworzywa sztucznego jest złe. Warto jednak zwracać uwagę na wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia, a pod tym względem zdecydowanie najlepsze jest właśnie drewno. W przypadku takich zabawek jak domek dla lalek czy kuchnia liczy się także stabilność. Części idealnie pasują do siebie i nawet podczas intensywnej zabawy nie odkształcają się. Z dobrej jakości drewna warto wybierać także łóżeczka dla lalek, kołyski czy wózeczki. Tego typu produkty cieszą oko estetycznym designem i satysfakcjonują pod względem wytrzymałości i wykonania.

Więcej zabawkowych inspiracji dla dziewczynek można znaleźć na stronie https://leomark.pl/

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności