Zaatakowali 20-latka. Teraz mogą spędzić do 10 lat za kratkami

"Napis na radiowozie Policja"

Policjanci z Wieliczki zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zaatakowali 20-latka. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Kilka dni temu operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednej z wielickich restauracji. Z relacji zgłaszających wynikało, że trzech mężczyzn weszło za 20-letnim mieszkańcem powiatu wielickiego do restauracji i udali się za nim prosto do toalety, w której zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy, a następnie go pobili. Policjanci w trakcie wykonywania czynności ustalili również, że pokrzywdzony w tym samym dniu, w godzinach porannych był już raz pobity przez te same osoby. 

reklama

Wieliccy policjanci już dwa dni po zdarzeniu zatrzymali wszystkich sprawców. Dwóch z nich jest w wieku 20 lat oraz jeden w wieku 21 lat. W trakcie zatrzymania przy 21-letnim mężczyźnie znaleziono środki odurzające w postaci marihuany, natomiast przy 20-letnim mężczyźnie znaleziono substancje psychotropową w postaci mefedronu. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Wieliczce przedstawił zatrzymanym zarzuty kradzieży rozbójniczej, pobicia oraz posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. 
Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności