Wpadł seryjny włamywacz

Wpadł seryjny włamywacz

Seryjny włamywacz, który okradał myjnie samochodowe jest już w rękach policji. Mężczyzna usłyszał aż 41 zarzutów.  Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

W okresie od sierpnia 2022 roku do grudnia 2022 roku na terenie powiatu krakowskiego odnotowano liczne kradzieże z włamaniem do urządzeń płatniczych znajdujących się na terenie samoobsługowych myjni samochodowych. Ze zgromadzonych materiałów i ustaleń kryminalnych wynikało, że ten sam sprawca działał na terenie powiatu krakowskiego oraz powiatu chrzanowskiego. Straty na rzecz różnych osób i podmiotów, jakie spowodował sprawca, oszacowano na łączną kwotę ponad 100 000 zł.

reklama

Policja dopiero teraz pochwaliła się sukcesem

W toku żmudnego dochodzenia, kryminalni wpadli na trop sprawcy i zatrzymali  go 17 grudnia ubr., bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa –  gdy  złodziej liczył „łup” skradziony chwilę wcześniej z myjni zlokalizowanej w gminie Czernichów. Podejrzany, którym okazał się 34-latek z powiatu krakowskiego usłyszał zarzuty. W toku dalszego dochodzenia ustalono pełen zakres i dowody  przestępczej działalności podejrzanego. 15 maja usłyszał on  uzupełnione zarzuty  dotyczące, w sumie 41  kradzieży z włamaniem do urządzeń płatniczych znajdujących się na samoobsługowych myjniach samochodowych.
26 maja br., policjanci skierowali akta sprawy do prokuratury, która w ostatnich dniach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-latkowi. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności