Włamywacz grasował na terenie Nowej Huty

"Zatrzymany włamywacz z nowej huty"

Policjanci zatrzymali 47-letniego włamywacza, który grasował na terenie Nowej Huty. Do tej pory sprawca usłyszał zarzuty dokonania 28 kradzieży z włamaniem.

reklama

Jak informują policjanci, włamywacz działał od kilku miesięcy na terenie Nowej Huty. Jego łupem stały się samochody dostawcze służące do przewożenia materiałów budowlanych. Pod osłoną nocy pojawiał się na osiedlowych parkingach. To tam wybierał swój cel kradzieży. Najczęściej za pomocą kamienia wybijał szybę w pojeździe, wchodził do środka i kradł wszystko, co wpadło w jego ręce. Głównym celem złodzieja były maszyny budowlane i elektronarzędzia, ale nie gardził również wyposażeniem samochodu.

reklama

Poszukiwania sprawcy

Gdy tylko dotarły do policjantów informacje o włamaniach rozpoczęły się poszukiwania sprawcy. Wszelkie ustalenia kryminalnych zaprowadziły policjantów do 47-letniego mieszkańca Nowej Huty. Mężczyzna został zatrzymany w ubiegły czwartek tj.1 czerwca. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty pochodzące z kradzieży. To drogi sprzęt budowlany, elektronarzędzia, radia samochodowe, telefony komórkowe i inne. Ponadto kryminalni ustalili, że mężczyzna kilkakrotnie posłużył się skradzioną kartą bankomatową dokonując nieautoryzowanych transakcji. 

Do tej pory sprawca usłyszał zarzuty  dokonania 28 kradzieży z włamaniem. Wartość skradzionych przedmiotów to  blisko 80 tys. złotych Decyzją prokuratury 47-latek został objęty dozorem policyjnym. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Nie jest wykluczone, że w toku dochodzenia policjanci ustalą kolejne przypadki dokonanych przez niego włamań.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności