Tramwaj do Mistrzejowic. Odbędzie się w terenie spotkanie z mieszkańcami

"Rondo Barei"

W najbliższy piątek, 23 czerwca odbędzie się spotkanie w terenie dotyczące budowy nowej linii tramwajowej na Mistrzejowice.

reklama

Piątkowe spotkanie odbędzie się w czterech miejscach wzdłuż projektowanej trasy linii tramwajowej do Mistrzejowic:

reklama
  • godz. 16.00 – teren zielony na skrzyżowaniu ul. K. Chałupnika i J. Meissnera
  • ok. godz. 17.00 – rondo Barei – teren zielony po południowo-wschodniej stronie ronda (w rejonie budynku straży miejskiej)
  • ok. godz. 18.00 – teren zielony na skrzyżowaniu ul. Dobrego Pasterza i Krzesławickiej
  • ok. godz. 19.00 – parking przy kościele w Mistrzejowicach.

W czerwcu przekazano plac budowy generalnemu wykonawcy, firmie Gülermak. Dopóki pojawiające się wątpliwości nie zostaną wspólnie wyjaśnione, wykonawca będzie prowadził prace jedynie w tych miejscach, które nie wzbudzają kontrowersji. Odnosząc się zaś do kwestionowanej przez mieszkańców wycinki drzew, zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig zaznaczył, że zgodnie z ustaleniami, wspomniana wycinka nie rozpocznie się do momentu, aż zakończą się spotkania z mieszkańcami, podczas których zostaną wyjaśnione wszelkie wątpliwości dotyczące ochrony zieleni.

Nowa, ok. 4,5-kilometrowa linia Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, połączy Mistrzejowice ze skrzyżowaniem ulic Lema i Meissnera. Inwestycja obejmuje budowę 10 par przystanków, w tym dwóch dwupoziomowych węzłów przesiadkowych przy rondzie Młyńskim i rondzie Polsadu. Projekt przewiduje m.in. budowę tunelu w rejonie ronda Polsadu, rozbudowę pętli tramwajowej „Mistrzejowice” oraz infrastruktury towarzyszącej.

"Mapka z zaznaczonymi miejscami na spotkania"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności