Syf i wandalizm na Zakrzówku. To nie powinno mieć miejsca [ZDJĘCIA]

Niestety nie każda osoba korzystająca z nowego miejsca udostępnionego dla mieszkańców Krakowa potrafi się zachować. Na Zakrzówku doszło już do aktów wandalizmu oraz pozostawiania sporej ilości śmieci.

reklama

Zarząd Zieleni Miejskiej pokazał zdjęcia, jak wygląda ta okolica. Takie obrazki nie powinny mieć miejsca!

reklama

„Zanim posypią się komentarze – czego się spodziewaliśmy, za mało koszy, więcej monitoringu, od tego jesteśmy, żeby sprzątać itd. – warto zastanowić się czy to wszystko zmieni sytuację, jeśli w nas jako użytkownikach brakować będzie szacunku i odpowiedzialności za wspólną przestrzeń, za infrastrukturę, którą powstaje po to, aby mogła służyć krakowianom i nie tylko” – tak zaczyna swój wpis na social mediach Zarząd Zieleni Miejskiej.

Niestety sporo śmieci pojawia się codziennie na pomostach, opakowania po jedzeniu, butelki po napojach, poprzyklejane do pomostów gumy do żucia, niedopałki powciskane między deski. W takich okolicznościach zakaz jedzenia i picia na pomostach nie powinien dziwić. Często te wszystkie śmieci lądują w wodzie.

Uszkodzono windę dla niepełnosprawnych

W najbliższym czasie nieczynna będzie jedna z wind dla osób z niepełnosprawnością. Ktoś wykręcił z niej jedną z części mocujących elementu służący do wjazdu.

Również pojawiły się graffiti w toaletach. To nie wszystko produkty higieny osobistej kobiet nie powinny lądować w WC. Nie powinny również znaleźć się w przebieralniach. Pamiętajmy, że z tych miejsc korzystają wszyscy! – alarmuje ZZM

Pomosty funkcjonują w godzinach 8.00-22.00

Fot. ZZM
Fot. ZZM
Fot. ZZM
Fot. ZZM
Fot. ZZM
Fot. ZZM
Fot. ZZM
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności