Śmierć na Zakrzówku. Krakowskie WOPR apeluje

Fot. Katarzyna J. / CowKrakowie.pl
Śmierć na Zakrzówku. Krakowskie WOPR apeluje

Do tragicznego wypadku doszło na Zakrzówku. Nie udało się uratować mężczyzny, który w poniedziałek skoczył ze skał do wody. Krakowskie WOPR wystosowało dziś apel.

reklama

Wczoraj, 5 czerwca informowaliśmy na CowKrakowie.pl o prowadzonej akcji ratunkowej na Zakrzówku. Niestety mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować mężczyzny. Na temat tego tragicznego zdarzenia wypowiedziało się w social mediach krakowskie WOPR.

reklama

„W poniedziałek, w godzinach przedpołudniowych do ratowników będących na objeździe krakowskiego Zakrzówka przybiegł świadek alarmując o mężczyźnie, który po skoku ze skał nie wynurzył się spod wody. Niezwłocznie w miejsce wskazane przez świadka popłynęło dwóch ratowników, następnie jeden z nich podjął udaną próbę lokalizacji osoby poszkodowanej, Niestety mężczyzna znajdował się niemal 10 m pod powierzchnią wody. – czytamy w komunikacie

Po krótkiej chwili na miejscu pojawili się płetwonurkowie z Państwowej Straży Pożarnej, którzy wydobyli poszkodowanego. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych.

Warto sobie uświadomić, że głębokość wody na terenie Zakrzówka sięga nawet 30 metrów! Korzystanie ze zbiornika poza obszarem kąpieliska jest bardzo ryzykowne i niestety może skończyć się bardzo tragicznie.

WOPR apeluje

WOPR wystosowało apel! Ratownicy proszą każdego roku o rozsądek szczególnie teraz w obliczu rozpoczętego sezonu kąpielowego. Zakrzówek w dalszym ciągu jest miejscem niebezpiecznym, nie skaczmy z klifów i skał do wody. Takie postępowanie w ciągu ponad 30 lat od zalania byłego kamieniołomu kosztowało życie już wielu osób.

Otwarcie Parku Zakrzówek

Fot. Paweł J. / CowKrakowie.pl

1 czerwca został otwarty Park Zakrzówek. Jednak nowe kąpielisko z zabezpieczeniem przez ratowników czynne będzie od 22 czerwca.

Nowe kąpielisko posiada aż pięć niecek basenowych o różnych głębokościach:

  • niecka nr 1 o głębokości 350 cm – strefa dla umiejących pływać
  • niecka nr 2 o głębokości 80 cm – strefa dla nieumiejących pływać
  • niecka nr 3 o głębokości 40 cm – strefa dla nieumiejących pływać, z wyznaczonym przy pomocy białych boi brodzikiem dla dzieci
  • niecka nr 4 o głębokości 120 cm – strefa dla nieumiejących pływać
  • niecka nr 5 o głębokości 350 cm – strefa dla umiejących pływać.

Ważne! Na terenie całego zbiornika oraz poza wyznaczonym sezonem kąpieliskowym pływasz na własną odpowiedzialność!

Fot. Paweł J. / CowKrakowie.pl
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności