Serwis internetowy dla pszczelarzy oraz miłośników pszczół

artykuł sponsorowany

Pszczoły to fascynujące zwierzęta, które nierzadko zachwycają swoim zachowaniem nawet doświadczonych pszczelarzy. Będąc fanem tych małych owadów oraz produktów przez nie wytwarzanych, warto zajrzeć na stronę portalpszczelarski.pl, z której można dowiedzieć się wielu ciekawostek o tych pożytecznych stworzeniach.

PortalPszczelarski.pl – z miłości do pszczół

Strona internetowa www.portalpszczelarski.pl to pierwszy portal dla pszczelarzy w Polsce. Powstał z miłości do pszczół-– ich charakteru, stylu życia, zachowań, pracy i znaczenia dla całego ekosystemu. PortalPszczelarski.pl zrzesza osoby, które są zachwycone tymi wyjątkowymi owadami, jakimi są pszczoły. Dzięki tejże stronie ludzie o podobnych zainteresowaniach, mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami i pomagać sobie nawzajem poszerzać swoją wiedzę o pszczelarstwie. Mile widziani są wszyscy – zarówno doświadczeni pszczelarze, jak i ci dopiero początkujący, a także osoby, które są po prostu sympatykami owadów, ale sami nie posiadają własnych pasiek. To także miejsce dla wszystkich fanów różnego rodzaju produktów pszczelich: miodów, propolisu czy pierzgi, pyłków i innych dobrodziejstw produkowanych przez pszczoły. PortalPszczelarski.pl jest dostępny w wersji na komputer oraz w wersji na urządzenia mobilne.

Ciekawe artykuły

Strona portalpszczelarski.pl jest podzielona na kategorie, dzięki którym poruszanie się po niej jest bardzo proste, intuicyjne i szybko można znaleźć to, czego się potrzebuje. Jedną z zakładek są „artykuły”. W tym dziale znajduje się bogaty zbiór tekstów dotyczących polskiego pszczelarstwa. Są tu liczne teksty o aktualnościach i newsach dotyczących pszczelarstwa z całego kraju. Można tu znaleźć również najnowsze zmiany w prawie wpływające na pszczelarstwo oraz informacje o dotacjach. W dziale „artykuły” są też teksty o dużej wartości merytorycznej dotyczące wiedzy pszczelarskiej oraz poradniki pszczelarskie. Są tu artykuły zarówno o podstawach, np. takie jak poradniki o tym prawidłowo wybrać miejsce do ustawienia pasieki czy co zrobić, gdy pszczelarza użądli pszczoła oraz o nieco bardziej zaawansowanych rzeczach, np. o prawidłowym stosowaniu preparatów przeciw warrozie, czyli chorobie pszczół miodnych wywoływanych przez roztocz Varroa destructor. W kategorii „artykuły” odnajdą się również osoby, które dopiero chcą założyć swoją pierwszą pasiekę i rozglądają się w poszukiwaniu informacji o sprzęcie – ulach i akcesoriach pszczelarskich. Ciekawą podkategorią w tym dziale są również „wywiady” zawierające rozmowy z inspirującymi i doświadczonymi osobami z pszczelarskiego świata.

PortalPszczelarski.pl – ogłoszenia i forum

Ten najpopularniejszy polski portal dla pszczelarzy posiada również forum pszczelarskie, które można przeglądać jako gość lub, po zarejestrowaniu się i zalogowaniu, dodawać własne wpisy i komentować wątki innych osób. To świetne miejsce do wymiany doświadczeń między użytkownikami. Na forum panuje kultura wypowiedzi, a dzięki dużej liczbie użytkowników niemal żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi.

Oprócz forum, na portalpszczelarski.pl działa także giełda dla pszczelarzy. Ogłoszenie tam można dodać bez żadnych opłat. Na giełdzie istnieje możliwość zakupu uli, akcesoriów pszczelarskich, strojów pszczelarza, a także produktów pszczelich oraz wszystkich innych rzeczy związanych z pszczelarstwem. Znajdują się tam również ogłoszenia dotyczące pracy oraz kursów i szkoleń.

Wspaniałe galerie i relacje z wydarzeń

Na portalu znajduje się również jedna z największych w Polsce galerii pszczelarskich publikujących zdjęcia pszczół, pasiek i roślin miododajnych. Co ważne, każdy może ją współtworzyć. Oprócz zdjęć pasiek, w galerii umieszczane są także zdjęcia z wydarzeń pszczelarskich odbywających się na terenie całego kraju. Fotografie i filmy z tych eventów są doskonałym uzupełnieniem tekstowych relacji z zakładki „wydarzenia”.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności