Ruczaj. Kobieta wyrzuciła mnóstwo pieniędzy przez okno

"Pieniądze"

Mieszkanka krakowskiego Ruczaju wyrzuciła przez okno sporą sumę pieniędzy. Niestety seniorka dała się oszukać i straciła swoje oszczędności.

reklama

Do zdarzenia doszło 3 czerwca na Ruczaju. 81-latka odebrała telefon od kobiety podającej się za pracownika poczty, która stwierdziła, że seniorka ma do odebrania paczkę i zapytała ją o adres. Następnie, około godz. 18:00, seniorka odebrała kolejny telefon, tym razem rozmówca podawał się za inspektora policji. Oznajmił kobiecie, że jej oszczędności są zagrożone, a grupa przestępcza planuje dokonać ich kradzieży.

reklama

Mężczyzna poinstruował kobietę, jak powinna postępować, żeby temu zapobiec. Przekazał, aby seniorka umieściła wszystkie pieniądze i biżuterię, w reklamówce, a następnie wyrzuciła ją przez okno.

Tak zrobiła

Zmanipulowana przez oszustów 81-latka, zgodnie z otrzymaną instrukcją, włożyła do reklamówki 10 tys. złotych, 150 dolarów, nieco ponad 300 euro oraz złotą biżuterię, której wartość oszacowała na ok. 45 tys. złotych i wyrzuciła je przez okno. Mężczyzna zapewniał kobietę, że wszystkie kosztowności zostaną jej zwrócone około godz. 21:00.

Jednak po upływie ustalonego czasu, seniorka zaniepokojona brakiem odzewu, zadzwoniła na numer alarmowy, zwracając się o pomoc.

Zobacz również:

Szaleńczy rajd ulicami Krakowa. Transmitowali to na żywo. Teraz zacierają ślady

Kierowca wywoływał chaos na drodze. Ruszyli za nim strażnicy miejscy

Autobus nie zmieścił się pod wiaduktem [UTRUDNIENIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności