Rezerwacja apartamentu w Krakowie – jak długo zostać, aby maksymalnie wykorzystać czas na zwiedzanie?

artykuł sponsorowany
Rezerwacja apartamentu w Krakowie – jak długo zostać, aby maksymalnie wykorzystać czas na zwiedzanie?

Kraków kusi swoją wyjątkową atmosferą, licznymi zabytkami oraz zamiłowaniem do kultury i sztuki. Jeden dzień to zdecydowanie za krótko, by skosztować wszystkich atrakcji, jakie czekają na nas w mieście Kraka, jednak trzy, cztery dni w zupełności wystarczą, by rozsmakować się na dobre w stolicy Małopolski. Jeśli chcesz uciec od nudnych, przewidywalnych, ale i drogich noclegów w hotelach, sprawdź, co oferują tamtejsze apartamenty na wynajem! 

Kraków w pigułce – pomysły na wakacyjny city break

Kraków to prężnie rozwijające się miasto z duszą, ale i z charakterem. Jego różnorodność sprawia, że każdy odnajdzie tu swoje miejsce. Nie dziwią zatem tłumy turystów, przybywające do legendarnego grodu Kraka, o każdej porze roku. Malownicze krajobrazy jak z pocztówki, wszechobecne ślady historii, której można niemalże dotknąć, a także sztuka dostępna na wyciągnięcie ręki. Taki właśnie jest Kraków!

Od czego zacząć? Poznawanie miasta od kuchni jest dobrym pomysłem pod warunkiem, że na naszej liście mamy już odhaczone najważniejsze punkty na turystycznej mapie Krakowie. Jakie to miejsca? Zamek Królewski wraz z Katedrą na Wawelu, Barbakan i Planty, Sukiennice, rynek na czele z Bazyliką Mariacką, a w niej późnogotyckie arcydzieło – ołtarz Wita Stwosza.

Lista ta oczywiście nie jest kompletna. Każdy może ją zmodyfikować według własnych upodobań. Dzieci na pewno będą zachwycone wizytą w Smoczej Jamie i napotkanym w niej, ziejącym ogniem, smokiem wawelskim. Natomiast dla każdego katolika ważnym punktem zwiedzania będzie bazylika franciszkanów oraz usytuowany w jej sąsiedztwie Pałac Biskupi, przy Franciszkańskiej 3. Mieści się w nim symbol pielgrzymek Jana Pawła II do Polski – okno papieskie, przez które ojciec święty witał się ze zgromadzonymi pod budynkiem wiernymi.

Kolejny dzień wycieczki warto zarezerwować na zwiedzanie żydowskiego Kazimierza i Kleparza, słynącego z targowych straganów. Spacer ulicą Szeroką to okazja do poznania kultury żydowskiej, ale także do zmierzenia się z trudną historią Żydów w Polsce. 

W tej części Krakowa możemy zwiedzić synagogi, a także znajdujący się nieopodal jeden z najstarszych, zachowanych w Europie, cmentarzy żydowskich. Na koniec warto udać się do popularnego Okrąglaka, po najsmaczniejszą zapiekankę w okolicy.

Kraków to nie tylko muzea. Miłośnikom sztuki proponujemy wyjście do jednego z miejscowych teatrów czy Filharmonii Krakowskiej. Zachęcamy też do zapoznania się ofertą Tauron Areny, która jest miejscem imprez kulturalnych, ale również wydarzeń sportowych.

Luksusowe apartamenty w Krakowie – by wyjazd spełnił oczekiwania

Nie mniej istotną kwestią od tej, co chcemy zobaczyć w mieście, do którego się wybieramy, jest to, gdzie zamierzamy nocować. Po intensywnym dniu warto zadbać o spokojny wypoczynek, który pomoże się zregenerować i odzyskać siły. Wygodne łóżko, wanna z jacuzzi, telewizor z dostępem do ulubionych VOD? Właśnie takie apartamenty w Krakowie znajdziesz na: https://www.noclegi.renters.pl/wynajem/apartamenty-krakow-c1d424637/.

Szczególnie latem powinniśmy zadbać o  komfort i wybrać apartament na weekend w Krakowie z klimatyzacją, która przyniesie ukojenie w upalne dni. Podróżując własnym samochodem szukaj obiektów, gdzie w cenie wliczone jest miejsce parkingowe. W znalezieniu idealnej opcji pomoże też porównywarka cen, jaką znajdziesz na stronie Renters.

Jak widzisz, do organizacji takiego wyjazdu trzeba podejść w sposób całościowy. Poza listą miejsc, które chcemy odwiedzić, warto przede wszystkim zarezerwować luksusowy apartament, w którym będziemy się czuć jak u siebie w domu. To znacznie zwiększy szanse na to, że – na przykład w razie niepogody – atrakcji wciąż nam nie zabraknie! 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności