Rekrutacja na studia już ruszyła! Sprawdź co warto wybrać na UEK w 2023

Artykuł sponsorowany
Rekrutacja na studia już ruszyła! Sprawdź co warto wybrać na UEK w 2023

To chwila, na którą czekały tysiące absolwentów szkół ponadpodstawowych. Właśnie wystartowała rekrutacja na rok akademicki 2023/2024. Podobnie jak w latach poprzednich będzie odbywała się online za pośrednictwem elektronicznego systemu rejestracji kandydatów. Tegoroczni maturzyści mają do wyboru setki kierunków dostępnych na uczelniach publicznych i prywatnych. Podejmując decyzję odnośnie do wyboru ścieżki dalszego kształcenia, warto poznać najnowszą ofertę Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. To jedna z przodujących uczelni ekonomicznych w naszym kraju, którą wyróżnia wysoka jakość dydaktyki oraz możliwość studiowania dokładnie tego, co jest niezbędne na rynku pracy. Jakie przyszłościowe kierunki oferuje UEK w roku akademickim 2023/2024? Sprawdź!

Strategiczne doradztwo organizacyjne

Warto przeanalizować to, jakie możliwości na rynku pracy dają nam konkretne studia. Najbardziej opłacalne i perspektywiczne są te związane z obsługą biznesu. Jednym z nich jest kierunek strategiczne doradztwo organizacyjne. To nowoczesne studia menedżerskie, przekazujące słuchaczom wiedzę i umiejętności z zakresu wykorzystywania konkretnych narzędzi i koncepcji zarządzania strategicznego. Absolwenci kierunku to wszechstronnie wykształceni specjaliści, mający wiele możliwości zawodowych w różnych sektorach. Po ukończeniu studiów możesz podjąć pracę m.in. jako doradca biznesowy, analityk biznesowy, lider w firmach konsultingowych bądź otworzyć własną działalność.

Przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce

Kolejny kierunek, którego program kształcenia jest dostosowany do aktualnych trendów, to przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce, w interdyscyplinarny sposób łączą teorię z praktyką. Studenci kierunku otrzymają solidne wykształcenie dotyczące funkcjonowania organizacji i procesów gospodarczych w dobie globalizacji oraz rozwoju nowych technologii. Absolwenci są przygotowani do pracy na stanowiskach menedżerskich, analitycznych i specjalistycznych. Specjaliści z tego zakresu są poszukiwani w krajowych i międzynarodowych firmach oraz instytucjach o różnym profilu działalności.

Innowacyjność produktu

Kierunek innowacyjność produktu realizowany na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie należy do obszaru kształcenia w zakresie nauk społecznych i technicznych. To studia o profilu ogólnoakademickim, które dostarczają wiedzę i kształtują umiejętności niezbędne do projektowania, rozwoju i komercjalizacji nowych produktów. Warto dodać, że kierunek został uhonorowany prestiżowym certyfikatem „Studia z przyszłością”. Służy on wyróżnieniu najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych programów na polskich uczelniach.

Innowacje w biznesie

Studia innowacje w biznesie to kierunek dla osób chcących związać swoją przyszłość z szeroko rozumianym biznesem i przedsiębiorczością. Jego celem jest wykształcenie specjalistów posiadających szerokie kompetencje z zakresu zarządzania i marketingu, ekonomii i finansów, prawa oraz technologii informacyjnych. Atutem kierunku jest profil ogólnoakademicki umożliwiający wszechstronny rozwój. Absolwenci studiów innowacje w biznesie są przygotowani do pracy m.in. na stanowiskach związanych z zarządzaniem start-upami, transferem technologii czy szacowaniem ryzyka przedsięwzięć i mogą liczyć na wysokie zarobki.

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Aplikując na studia w roku akademickim 2023/2024 na pewno warto zwrócić uwagę na kierunek zarządzanie zasobami ludzkimi. Jest to jedna z tych propozycji kształcenia, które cieszą się wyjątkowo dużą popularnością wśród abiturientów szkół średnich. Program studiów jest adresowany do ludzi interesujących się zagadnieniami związanymi ze skutecznym zarządzaniem pracownikami, organizacją i koordynacją procesów rekrutacyjnych oraz doradztwem personalnym. Specjaliści ds. zarządzania zasobami ludzkimi nie muszą w przyszłości martwić się o zatrudnienie. Rynek pracy czeka na nich bowiem z utęsknieniem.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności