Przyjdź na piknik naukowo-przyrodniczy na Wesołej

"Piknik Chorwacki na Bagrach"

Już 24 czerwca na Wesołej odbędzie się piknik naukowo-przyrodniczy. Wydarzenie, które łączy inspiracje kosmosem z baśniowymi Wiankami, potrwa od godziny 11.00 do 16.00. Co przygotowali organizatorzy?

reklama

Sobotni naukowo-przyrodniczy piknik na Wesołej upłynie pod znakiem kosmicznych atrakcji. Dosłownie i w przenośni. Wydarzenie nawiązuje do Roku Kopernika, ale również do Wianków, tradycji świętojańskich i letniego przesilenia. Dla dzieci i młodzieży przygotowano szereg warsztatów, zabaw i pokazów naukowych – to świetna okazja, by dobrze spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi.

reklama

Pozaziemskie atrakcje

Wspólne eksperymenty, przygotowanie do wyprawy na inną planetę, wielka rywalizacja wody i ognia oraz testowanie teleskopów zwierciadlanych, obserwowanie oddalonych obiektów, a jeśli pogoda pozwoli także plam na słońcu – to wszystko w cieniu gigantycznego modelu Słońca o średnicy 5,5 metra! Dzieci poznają tajniki odczytywania mapy nieba, obejrzą prawdziwe meteoryty i dowiedzą się, co można zaobserwować na wieczornym niebie.

W tajemnice wszechświata wprowadzą nas seanse w mobilnym planetarium, które stanie na terenie pikniku. Pasjonaci astronomii w przystępny sposób opowiedzą o swojej ulubionej dziedzinie. Dla przyszłych astronautów to będzie prawdziwa gratka!

Warsztaty i zajęcia

Warsztaty to nieodłączny element organizowanych przez KBF wydarzeń, dlatego podczas pikniku na dzieci będzie czekał szereg kreatywnych zajęć rozwijających ich wyobraźnię, uczących szacunku do przyrody i budujących więzi.

Pozostaniemy na chwilę przy tematyce astronomicznej na zajęciach z tworzenia roślinnego kolażu na płótnach w formie układu planetarnego oraz podczas budowania lalkowych, kosmicznych istot –mięsożernych roślin z Marsa, piaskowych ślimaków z Jowisza i… czego tylko mali artyści nie wymyślą.

Warsztaty z wykonywania drewnianych obrazów na desce inspirowane będą troską o środowisko. Dzieci porozmawiają z prowadzącymi o tym, jak można dbać o Matkę Ziemię, tworząc niezwykłe obrazy przy użyciu gwoździ, patyków, nakrętek od butelek i wielu innych zaskakujących materiałów. Dary ziemi w postaci kwiatów i ziół okażą się z kolei niezbędne podczas warsztatów z wykonywania mydeł glicerynowych o różnych zapachach, kształtach i kolorach.

Podczas pikniku odbędą się również warsztaty sensoryczne wzmacniające postawy zrozumienia i otwartości, zwłaszcza wobec osób z niepełnosprawnościami. Tym razem poprzez zabawę uczestnicy poznają świat osób niewidomych.

Wiankowe celebracje

Uczestnicy zajęć zostaną zachęceni do eksplorowania pojęcia różnorodności w każdym jego znaczeniu. Podczas warsztatów artystycznych dzieci będą mogły wyrazić emocje, jakie wyzwala w nich udział w świętowaniu Wianków. Mocnych wrażeń nie zabraknie również podczas poszukiwań kwiatu paproci! Młodzi odkrywcy będą mogli wziąć udział w grze terenowej, podczas której będą tropić płatki legendarnego kwiatu rozsiane po terenie imprezy, a do tego wezmą udział w specjalnym przedstawieniu!

Strefa zabawy

Przyjazny maluchom tor przeszkód czy malowanie na trawie – najmłodsi również znajdą swoje miejsce na pikniku dzięki strefie Kids in Krakow. Czeka na nich miły kącik, a w nim bezpieczne, miękkie zabawki, które umilą (również rodzicom) sobotni czas.

Podczas Pikniku na Wesołej wszystkie warsztaty będą dostępne z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
Warsztaty odbywać się będą pod namiotami, które zapewnią ochronę przed słońcem lub deszczem.
Na terenie pikniku uczestnicy znajdą również foodtrucki, stoisko z lodami i napojami.

Pełny program dostępny jest TUTAJ

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności