Przegląd i porównanie cen nowych mieszkań w Krakowie i Warszawie

artykuł sponsorowany
"Ludzie oglądający mieszkanie"

Szukasz nowego mieszkania w Krakowie lub Warszawie? Zastanawiasz się, jaka jest cena za metr kwadratowy w największych polskich miastach? W tym artykule przedstawimy aktualny przegląd cen nowych mieszkań w Krakowie i Warszawie.

Nowe mieszkania w Krakowie

Ceny nowych mieszkań w Krakowie zależą od wielu czynników, takich jak lokalizacja, standard wykończenia, metraż, rok budowy oraz deweloper. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Krakowie wynosi około 9 000 – 12 000 złotych. Ceny mieszkań w centrum miasta i w prestiżowych dzielnicach, takich jak Stare Miasto, Kazimierz czy Nowa Huta, są zazwyczaj wyższe i mogą przekraczać 15 000 złotych za metr kwadratowy.

W ostatnich latach w Krakowie powstało wiele nowych inwestycji mieszkaniowych, co zwiększyło podaż mieszkań na rynku. Można znaleźć mieszkania w różnych standardach, od luksusowych apartamentów po mieszkania ekonomiczne. Ceny mieszkań w Krakowie są zazwyczaj wyższe niż średnia krajowa, ale wciąż są konkurencyjne w porównaniu z innymi miastami europejskimi.

Nowe mieszkania w Warszawie

Według danych z czerwca 2023 roku ceny nowych mieszkań w Warszawie cały czas rosną. Aktualnie średnia cena za metr kwadratowy nowego mieszkania w Warszawie wynosi około 12 000-15 000 złotych. Jednakże, ceny mogą być wyższe w prestiżowych dzielnicach lub w przypadku mieszkań o wysokim standardzie. Warto również zauważyć, że ceny mogą być niższe w przypadku mieszkań zlokalizowanych na obrzeżach miasta lub w starszych budynkach.

Podsumowanie

Zdecydowanie można zauważyć, że ceny mieszkań od dewelopera są niższe w Krakowie niż w Warszawie. Podczas wyboru nieruchomości warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także na lokalizację, standard wykończenia oraz udogodnienia oferowane przez dewelopera. Warto również pamiętać, że ceny mieszkań są zmienną wartością i zależą od wielu czynników, takich jak sytuacja na rynku nieruchomości, sytuacja gospodarcza kraju czy polityka deweloperska.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności