Przed TAURON Areną Kraków odbędzie się Piknik Centrum Edukacji Lotniczej Airport Balice

Przed TAURON Areną Kraków odbędzie się Piknik Centrum Edukacji Lotniczej Airport Balice

Przed TAURON Areną Kraków zaplanowano Piknik Centrum Edukacji Lotniczej Airport Balice. Wstęp wolny.

reklama

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego samolot lata? Od czego się to zaczęło? Kto pierwszy marzył, aby wzbić się w powietrze? Organizatorzy zapraszają na Piknik z Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, podczas którego będzie można poznać tajniki lotnictwa cywilnego.

reklama

Podczas wydarzenia zmierzysz się z milowymi krokami w lotnictwie, rozgrywając partię domina. Jeśli lubisz konstruować i masz zadatki na budowniczego, spróbujesz zbudować most bez gwoździ. Dla tych, którzy wolą eksperymentować, poznają siły, które działają na samolot, sprawiając, że wzbija się w powietrze.

A kto pracuje na lotnisku? Lotnisko to kilkadziesiąt różnych zawodów, których przedstawiciele współpracują, aby pasażer mógł szczęśliwie wzbić się w powietrze. Dowiesz się, kim jest marszałek w porcie lotniczym, za co odpowiada Dyżurny Operacyjny Portu Lotniczego i z jakimi „łamigłówkami” mierzy się na co dzień. Pytanie, kto sprawuje nadzór nad infrastrukturą lotniska oraz jeździ odśnieżarką, a kto samochodem z pięcioma kołami również przestanie być zagadką! Aby się tego wszystkiego dowiedzieć, zagrasz w memory, dooble XXL i wiele innych. Sam będziesz mógł zostać pracownikiem lotniska i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Najmłodsi będą mogli wykonać traumatrop – prostą zabawkę z papieru i skonstruować samolot, a następnie sprawdzić jego zdolność lotu do celu.

Wydarzenie odbędzie się 2 lipca, godz. 11:00-16:00. Tereny zielone przy TAURON Arena Kraków

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności