Pracownicy Biedronki będą zarabiać więcej

Sieć sklepów Biedronka planuje podwyżki dla swoich pracowników. Podwyżki pensji obejmą ponad 60 tys. osób na stanowiskach kasjera, sprzedawcy-kasjera, pracownika sklepu czy zastępcy kierownika sklepu. 

reklama

Od 1 lipca br. ponad 60 tys. pracowników sieci Biedronka zajmujących podstawowe stanowiska w organizacji otrzyma wyższe wynagrodzenia. Sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w sieci, zarobi od lipca 2023 r. nie mniej niż 4050 zł do 4400 zł brutto, a jeśli ma staż powyżej 3 lat od 4200 zł do 4650 zł brutto.

reklama

Zwiększenie wynagrodzeń czeka także pracowników centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka. Magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć na 4400 – 4700 zł brutto, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 5050 – 5350 zł brutto. Po trzech latach stawki te zwiększają się odpowiednio do poziomu 4850-5150 zł brutto i 5350-5650 zł brutto.

Dodatki

W kwietniu 2023 r. blisko 55 tys. zatrudnionych w sieci otrzymało Nagrodę Specjalną E.A. Soares dos Santos w wysokości 3750 zł brutto. To najwyższa do tej pory nagroda historii sieci Biedronka, która nagradza pracowników za ciężką pracę i wkład w osiągnięcie wyników finansowych w trudnym ekonomicznie ubiegłym roku. Nagrodą zostały objęte osoby zatrudnione w sklepach, w centrach dystrybucyjnych i biurach, pracujący na stanowiskach niemenedżerskich.

Dodatkowo pracownicy sieci Biedronka otrzymali w czerwcu br. zasilenie e-kodu pracowniczego. Jest to już drugie zasilenie realizowane w tym roku. Kwoty zasilenia wynoszą od 140 do 260 zł w zależności od osiąganego dochodu.

Oprócz wynagrodzenia zasadniczego Biedronka oferuje swoim pracowników benefity pozapłacowe, w tym m.in. profilaktyczne badania. W ramach programu „Razem zadbajmy o zdrowie” każdy z ponad 80 tys. uprawniony jest do skorzystania ze specjalistycznych badań krwi o wartości ponad 600 zł. Dodatkowo pracownicy mogą zrobić badania USG oraz skonsultować się ze specjalistami.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności