Plac Wolnica i jego okolice przejdą sporą metamorfozę

"Krakowski Kazimierz"

Szykują się spore zmiany na krakowskim Kazimierzu. Plac Wolnica i jego okolice przejdą sporą metamorfozę. Zmiany mają sprawić, że miejsce to stanie jeszcze bardziej przyjazne dla mieszkańców, a także turystów. Przy dawnym ratuszu kazimierskim staną nowe ławki, będzie instalacja artystyczna z funkcją zabawy i odpoczynku. Pojawi się też więcej zieleni.

reklama

Od 28 czerwca będziemy inaczej jeździć przez jedno z najważniejszych miejsc Kazimierza – skrzyżowanie u zbiegu ulic Bocheńskiej, Bonifraterskiej, Mostowej i placu Wolnica. Od tego dnia nie będzie już można przejeżdżać samochodem z placu prosto w ulicę Mostową. Łatwiej za to będzie poruszać się tam rowerem czy pieszo, ponieważ zmniejszy się liczba aut.

reklama

Kolejne zmiany zajdą u zbiegu ulic Bocheńskiej, Mostowej i Bonifraterskiej. W miejscu dziś istniejącego nieatrakcyjnego asfaltowego placu pojawi się skwer z zielenią. Przestrzeń tę określi przede wszystkim zieleń w donicach, która utworzy zieloną „wyspę”. Dla miłośników dwóch kołek pojawią się dodatkowe stojaki rowerowe. Ruch samochodowy zostanie ograniczony przez ozdobne słupki i inne elementy małej architektury.

Informacje o zmianie organizacji ruchu pojawią się na nowym skwerze w dzisiaj, 21 czerwca. Nowe znaki zaczną obowiązywać tydzień później, tj. od 28 czerwca, o godz. 12.00.

Usiąść na nowych ławkach na placu Wolnica powinniśmy już na przełomie lipca i sierpnia. Wtedy też na skwerze obok pojawi się zieleń w donicach.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności