Otwarcie Igrzysk w Krakowie

Otwarcie Igrzysk w Krakowie

Już dziś odbędzie się wielka ceremonia otwarcia III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska. W 29 dyscyplinach rywalizować będzie 7 tys. sportowców z 48 krajów. Wspierać ich będzie niemal 8 tys. wolontariuszy, a także setki dziennikarzy z całej Europy. Liczbę kibiców za to mierzyć będzie można w dziesiątkach, jeśli nie w setkach tysięcy.

reklama

Igrzyska rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. Ceremonie otwarcia i zakończenia odbędą się na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Krakowie. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym.

reklama

Wzorem igrzysk olimpijskich na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (mogącym pomieścić ponad 30 tysięcy widzów) w blasku świateł zobaczymy w przemarszu przedstawicieli wszystkich 48 reprezentacji ze Starego Kontynentu biorących udział w zawodach. Sportowcy prowadzeni przez chorążych z dumą będą prezentowali się w narodowych barwach, a projektanci prześcigają się, by stroje były z jednej strony oryginalne i przyciągające wzrok, a z drugiej podkreślały tożsamość narodową.

Podczas otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 nie zabraknie też oprawy muzycznej. 

Punktem kulminacyjnym będzie zapalenie znicza z ogniem pokoju, który do Krakowa dotarł sztafetą z Rzymu i przez ostatni miesiąc krążył po Polsce. Kto będzie mistrzem ceremonii? Tego na razie nie możemy zdradzić, ale będziecie zaskoczeni. Kiedy ogień rozświetli znicz, Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 zostaną oficjalnie otwarte.

A będzie to oznaczać rozpoczęcie 12-dniowej rywalizacji siedmiu tysięcy sportowców w 29 dyscyplinach.

Ceremonia otwarcia (21 czerwca) i zamknięcia (2 lipca) Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 rozpocznie się i tej samej godzinie – 20:30 i potrwają do 23:00. Koszt wejściówek na ceremonię otwarcia, w zależności od miejsca na trybunach, waha się pomiędzy 50 a 120 zł. Za uczestnictwo w ceremonii zamknięcia trzeba będzie zapłacić pomiędzy 30 a 100 zł. Bilety dostępne są w zakładce z biletami na stronie www.european-games.org.

"Otwarcie igrzysk europejskich"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności