Noclegi w Szczyrku z widokiem na góry

artykuł sponsorowany
Noclegi w Szczyrku z widokiem na góry

Górski klimat mocno odznacza się w panoramie Szczyrku. Majestatyczne szczyty pokryte gdzie nie gdzie zieloną kołderką lasów i z surowym spojrzeniem skał otaczają to małe miasteczko, zlokalizowane w Dolinie Żylicy. Można mieć plan na całodzienną wędrówkę, by podziwiać ten piękny krajobraz… ale gdyby tak wybrać miejsce, zawieszone między ziemią a niebem, gdzie widokiem gór można napawać się bez wychodzenia z pokoju? To bardzo dobry plan i jak najbardziej do zrealizowania w Szczyrku. Zatem gdzie?

Krótki rys Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego

Szczyrk stanowi idealną bazę wypadową na najpiękniejsze wędrówki po Parku Krajobrazowym Beskidu Śląskiego. Wygodne buty trekkingowe w bagażniku są więc wręcz obowiązkowym ekwipunkiem, bo zdecydowanie będzie gdzie „szwendać się”, ale takie klimatyczne położenie ma jeszcze jedną zaletę – gwarantuje dostęp do cudownych widoków również bez wychodzenia z pokoju hotelowego.

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego obejmuje swoim zasięgiem pasma Czantorii i Baraniej Góry. Na tym drugim paśmie znajduje się między innymi Klimczok – szczyt wznoszący się na wysokość 1117 m n.p.m., na który szlakiem można dojść właśnie między innymi ze Szczyrku. Również na zboczu Klimczoka można znaleźć noclegi w Szczyrku z widokiem na góry.

To znakomity pomysł, by móc relaksować się na tarasie i mieć góry na wyciągniecie ręki, a kiedy przyjdzie ochota na bliższy kontakt z naturą, to z takich ośrodków można bezpośrednio znaleźć drogę na szlak. Klimczok to jednak nie jedyny szczyt, jaki można podziwiać będąc w Szczyrku. Ambitni planują trasę także na Skrzyczne i uwaga – nawet rowerem. Skrzyczne to najwyższy szczyt na terenie Beskidu Śląskiego, jednak dla kogo to wzniesienie stanowi zbyt duże wyzwanie, to może trasę zakończyć na Malinowskiej Skale, na której można być świadkiem niepowtarzalnego wschodu lub zachodu słońca. Podziwianie widoków zagwarantowane będą mieli też goście ośrodków, zlokalizowanych w wyższych partiach gór. Tam urzekająca panorama o każdej porze dnia jest na pstryknięcie palcem i to bez zdzierania zelówek.

Małe góry = małe atrakcje?

Beskid Śląski to oczywiście nie wysokie Tatry, ale wystarczy spojrzeć na piękne widoki z Malinowskiej Skały, Skrzycznego czy Klimczoka, by zakochać się również w Beskidach. Ten zakątek też ma swój wdzięk, zwłaszcza że w Beskidzie Śląskim można rewelacyjnie wypocząć i aktywnie spędzić czas. Dla tych, którzy nie potrafią usiedzieć w miejscu działa wypożyczalnia rowerów, z którą można zrealizować bardzo ambitne, nawet całodniowe wycieczki rowerowe. Latem można załapać się na spływy kajakowe w okolicy Szczyrku, a ci którzy chcą zdobywać szczyty na własnych nogach, mogą wybrać proste i bezpieczne szlaki. W Szczyrku na spragnionych kontaktu z naturą przygotowane są nie tylko apartamenty czy pokoje w hotelach, ale także drewniane domki na wynajem. Te położone w wyższych partiach górskich pozwalają napawać się widokami bez końca. Wystarczy wstać wczesnym rankiem, by podziwiać piękny wschód słońca albo pozostać dłużej na tarasie, by uchwycić moment, kiedy słońce rozpływa się w romantycznej otoczce za szczytami gór.

Odpoczynek z górami w tle

Nie trzeba być zapalonym turystą górskim, by wybierać Beskid Śląski na przyjemny urlop. Już samo czyste powietrze pozytywnie wpływa na organizm i wyraźnie poprawia samopoczucie. W takim ośrodku usytuowanym w otoczeniu drzew można czerpać wręcz garściami z prozdrowotnego klimatu górskiego. Warto jedynie zwrócić uwagę, by wybierać miejsca, które są zlokalizowane nieco wyżej, by oddychać czystym powietrzem i skutecznie filtrować płuca.

Pośród najczęściej typowanych ośrodków w Szczyrku jest Krupówka Mountain Resort Szczyrk, znajdująca się na wysokości 720 metrów n.p.m., gdzie na gości czekają nie tylko luksusowe apartamenty, pokoje i domki na wynajem oraz sauna, jacuzzi i basen. W takim otoczeniu każdy odpocznie, nawet jeśli do Krupówki zajrzy się tylko na weekend.

Więcej informacji na temat Krupówka Mountain Resort Szczyrk można znaleźć pod adresem: https://krupowka.pl/

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności