Nielegalne wyścigi w Krakowie. Akcja policji

Nielegalne wyścigi w Krakowie. Akcja policji

Policjanci przeprowadzili akcję przeciwko kierowcom, którzy brali udział w nielegalnych wyścigach na terenie Krakowa. Wystawiono mandaty na łączną kwotę 24 tys. złotych. Okazało się, że jeden z kierowców był pod wpływem narkotyków.

reklama

9 czerwca krakowscy policjanci przeprowadzili działania mające na celu eliminowanie zjawiska „nielegalnych wyścigów” na terenie miasta. Funkcjonariusze pojawili się m.in. na ulicach, na których, według zebranych informacji dochodziło wcześniej do organizowania nielegalnych wyścigów. Ich uczestnicy niejednokrotnie po zmroku zakłócali spokój mieszkańców Krakowa, a ich niebezpieczne zachowanie powodowało przede wszystkim zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. [ZOBACZ: Szaleńczy rajd ulicami Krakowa. Transmitowali to na żywo. Teraz zacierają ślady]

reklama

Piątkowe działania skoncentrowane były głównie we wschodniej części miasta. Podczas trwania akcji krakowscy policjanci nałożyli na kierujących 43 mandaty karne (na łączną kwotę 24 000 złotych), 1 kierujący został pouczony, a w 24 przypadkach interwencje zakończyły się sporządzeniem dokumentacji, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów, a 1 kierowca, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków został zatrzymany.  

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności