Napadł z nożem na jubilera. Wpadł podczas kontroli drogowej

Napadł z nożem na jubilera. Wpadł podczas kontroli drogowej

Krakowscy policjanci zatrzymali 38-latka. Podczas kontroli drogowej okazało się, że posiadał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów oraz, że jest poszukiwany listem gończym do 4-letniej odsiadki za napad z użyciem noża na jubilera w Niepołomicach. 

reklama

20 czerwca w godzinach porannych, policjanci patrolowali okolice Batowic. W pewnym momencie zauważyli kierującego volkswagenem, który na widok radiowozu gwałtownie skręcił w drogę podporządkowaną. Podejrzane zachowanie kierowcy skłoniło mundurowych do skontrolowania tego kierowcy.

reklama

Policjanci pojechali za pojazdem

Funkcjonariusze udali się więc za volkswagenem i wydali sygnał do zatrzymania pojazdu. Kierującym okazał się 38-latek z powiatu krakowskiego. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd, celem zatrzymania i osadzenia w zakładzie karnym do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności. Sąd skazał go na taki wyrok za napad na jubilera w Niepołomicach, który miał miejsce w 2021 roku. 

ontrola wykazała także, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. 38-latek przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi wcześniej zasądzoną karę 4 lat wiezienia za napad z użyciem noża. Wkrótce odpowie także za  przestępstwo prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień do kierowania, za co grozi nawet 2 lata pozbawienia wolności.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności