Na ulicach Krakowa pojawi się niezwykły tramwaj

Na ulicach Krakowa pojawi się niezwykły tramwaj

Fani zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej mogą mieć powody do zadowolenia. Już 4 czerwca uruchomiona zostanie Krakowska Linia Muzealna.

reklama

Po raz pierwszy zabytkowe tramwaje wyjadą już w najbliższą niedzielę, 4 czerwca, a na linii nr 0 pojawi się niezwykły pociąg złożony z trzech wagonów typu N – każdy z innego miasta – Warszawy, Krakowa i Poznania.

reklama

W okresie wakacji tramwajowa linia nr 0 (Dajwór-Cichy Kącik) będzie kursować w każdą niedzielę oraz w święto 15 sierpnia, co daje łącznie 18 dni, kiedy będzie można przejechać się „zerówką”. Wzorem ubiegłych lat pojawi się także linia nr 15 na trasie Cichy Kącik – Pleszów, która kursować będzie 11 czerwca, 30 lipca i 3 września.

Nowość

Nowością w tym sezonie będzie linia nr 23 na swojej trasie historycznej sprzed kilkunastu lat, łącząca Nowy Bieżanów i Borek Fałęcki. Jedyną zmianą w stosunku do tamtej trasy będzie przejazd przez zajezdnię tramwajową Podgórze w kierunku Borku Fałęckiego. Wszystko po to, aby pasażerowie w trakcie kursu mogli zobaczyć jak wygląda zajezdnia tramwajowa, a także przejechać się ulicą Rzemieślniczą, na co dzień nieużywaną w ruchu liniowym. Linia 23 będzie uruchamiana 2 lipca i 13 sierpnia.

To nie wszystko!

Na krakowskie ulice wyjadą także zabytkowe autobusy kursujące na specjalnych liniach autobusowych. Będą one uruchamiane cztery razy: 25 czerwca, 23 lipca, 15 sierpnia i 10 września. W niedzielę, 25 czerwca poza kursami historycznych autobusów została zaplanowana niespodzianka – w rejonie pętli autobusowej Kurdwanów zostanie przygotowana wystawa zabytkowych pojazdów technicznych z kolekcji MPK SA w Krakowie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności