Na krakowskim lotnisku zatrzymano Syryjczyka. Użył podstępu – nie udało się

"Krakowskie lotnisko"

Na krakowskim lotnisku doszło do kolejnego zatrzymania obywatela Syrii. Funkcjonariusze Straży Granicznej ujęli 31-latka, który przyleciał do Krakowa z Aten. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

reklama

Cudzoziemiec w trakcie legitymowania posłużył się cudzym oryginalnym słowackim dowodem osobistym z przerobionym wizerunkiem. Dodatkowo okazało się, że dokument jest zastrzeżony i podlega zatrzymaniu oraz figuruje w bazie Interpol jako utracony przez posiadacza.

reklama

okazało się, że jego prawdziwe dane figurują w bazach Straży Granicznej, jako obywatela państwa trzeciego podlegającego decyzji nakazującej powrót. Ponadto podczas kontroli osobistej ujawniono przy Syryjczyku podrobiony w całości na wzór oryginalnego grecki dowód osobisty, który również był zastrzeżony w bazach danych.

Został zatrzymany

Obywatel Syrii został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom do RP. Użył podstępu, mającego wprowadzić w błąd funkcjonariusza SG,  co do swojej tożsamości, poprzez posłużenie się oryginalnym dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby – w dokumencie została wymieniona fotografia, co oznacza, że dokument został przerobiony. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze.

Jednocześnie przeprowadzono procedury administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu.

Zobacz również:

Mają go! Złodziej grasował na terenie Krakowa

Złodziej wrócił po swój łup i wpadł w ręce mundurowych

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności