Meble z duszą – jak zamówić meble na wymiar, które odzwierciedlą charakter Twojego domu?

Artykuł sponsorowany
Meble z duszą – jak zamówić meble na wymiar, które odzwierciedlą charakter Twojego domu?

Jak zaprojektować aranżację, która nie będzie przypominać ekspozycji w salonie meblowym ani nie będzie kalką inspiracji wnętrzarskich z internetu czy magazynów? Warto zdecydować się na unikatowe meble, zaprojektowane na wymiar i zgodnie z wytycznymi klienta.

Meble z drewna – niepowtarzalny styl na lata

Pomimo ogromnego wyboru mebli z płyt, drewniane sprzęty wracają do łask. Dlaczego? Drewno ociepla aranżację, dlatego wprowadza balans do surowych wnętrz w stylu industrialnym czy nowoczesnym. Dodatkowo można je urozmaicać za pomocą barwnych detali (np. dobrym przykładem są stoły, witryny i szafki RTV z żywicą epoksydową) i uzyskać w ten sposób oryginalny, jedyny w swoim rodzaju mebel. Zresztą drewno samo w sobie jest unikatowe – każdy kawałek różni się usłojeniem, wadami (takimi jak sęki, pęknięcia, przebarwienia) czy kształtem. Dlatego na drewniane meble często decydują się osoby, które chcą stworzyć wnętrze o indywidualnym charakterze. Takie sprzęty „starzeją się” wraz z domownikami, jednak można je odnawiać, przerabiać i przekazywać kolejnym pokoleniom.

Wnętrze w swoim stylu

Na początku warto zdecydować, w jakim stylu będzie urządzony dom czy mieszkanie. Wiejska posiadłość urządzona w stylu rustykalnym albo dom w typie nowoczesnej stodoły? Dobrym wyborem będą łóżka ze starych belek oraz stoły z jednego kawałka drewna. Apartament urządzony w stylu kolonialnym? Tutaj sprawdzą się stoły z drewna egzotycznego, łóżka z litego drewna, a także inne drewniane meble jak sekretarzyki, konsole i witryny. Wnętrze inspirowane stylem industrialnym można umeblować sprzętami wykonanymi z drewna i metalu, zaś aranżację skandynawską mogą urozmaicać proste elementy, jak np. stoliki z pnia drzewa czy lustra z drewnianą ramą.

Producent, który realizuje indywidualne zamówienia

Meble na wymiar warto zamawiać w niewielkich pracowniach stolarskich. W takich miejscach klient zwykle może liczyć na indywidualne podejście, co pozwala zrealizować nietypowe zamówienia (np. meble do mobilnego domku czy jachtu). Czasami w takich pracowniach można natrafić na coś jedynego w swoim rodzaju, jak np. lampy ze spalonego drewna czy łóżka ze starych belek. Małe zakłady często realizują projekty także na podstawie pomysłu klienta – oprócz mebli stolarz może wykonać np. dekorację na ścianę lub przepierzenie z drewnianych lameli. Takich realizacji podejmuje się na przykład pracownia stolarska UZDREW z Sułkowic w województwie małopolskim.

Gdzie zamówić meble na wymiar?

Osoby, które chcą zamówić niewielkie meble (np. stoliki kawowe, stoliki nocne, konsole), mogą zrobić to w dowolnej pracowni, choćby z drugiego końca Polski. Przy zamawianiu dużych i ciężkich sprzętów, takich jak np. stoły z jednego kawałka drewna czy  łóżka z litego drewna, trzeba najpierw zapytać o warunki dostawy. Czasami istnieje możliwość wysłania przesyłki kurierem, jednak z reguły pracownie wolą dostarczać duże meble własnym transportem i wówczas lepiej poszukać stolarni w okolicy. Z lokalnym producentem warto współpracować również w przypadku dużych i nietypowych realizacji, gdy stolarz musi sam wymierzyć pomieszczenie i wykonać montaż. Mieszkańcy powiatu krakowskiego mogą na przykład zwrócić się do wspomnianej wyżej firmy UZDREW.

Jak zamówić meble na wymiar?

Meble na wymiar można zamówić przez sklep internetowy pracowni stolarskiej. Wystarczy wybrać dany produkt i podać najważniejsze dane, np. wymiary, kolorystykę, cechy dodatkowe. W przypadku niestandardowego zamówienia, którego nie ma w ofercie, można napisać e-mail, zadzwonić lub skontaktować się z firmą za pomocą mediów społecznościowych. Żeby zademonstrować swój pomysł, można posłużyć się zdjęciem z magazynu wnętrzarskiego czy internetu. Można również zdać się na kreatywność pracowni, która wykona indywidualny projekt na podstawie ogólnych wytycznych.

O swojej wizji na wnętrze można porozmawiać z pracownią stolarską UZDREW, która specjalizuje się w meblach na zamówienie. Z firmą można skontaktować się na kilka sposobów:

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności