Małopolska Krajowa Administracja Podatkowa wzięła pod lupę podatników [KOMUNIKAT]

Małopolska Krajowa Administracja Podatkowa wzięła pod lupę podatników [KOMUNIKAT]

Małopolska Krajowa Administracja Podatkowa wzięła pod lupę podatników, którzy sprzedając towary lub usługi, nie korzystają z kas fiskalnych. Pracownicy z KAS sprawdzają, czy zarejestrowana kasa regularnie przesyła dane do Centralnego Repozytorium Kas (CRK), a jeśli tak się nie dzieje – wysyłają list z przypomnieniem o podłączeniu kasy.

reklama

Według przepisów, właściciele kas za zaniedbania mogą zostać ukarani grzywną lub mandatem, nawet do 17 tysięcy złotych. Jeżeli zaś nie zapewniają prawidłowego połączenia kasy z systemem przez pracowników, którym je powierzyli, mogą narazić się także na odpowiedzialność z tytułu braku nadzoru. Podobnie rzecz ma się z rejestrowaniem sprzedaży i wydawaniem paragonu.

reklama

Chcemy zadziałać prewencyjnie i dać szansę naszym podatnikom na przygotowanie się do kontroli, bo kiedy już do niej dojdzie, za brak paragonu wystawimy mandat – mówi Bożena Drabik, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Krakowie i dodaje – Ważne jest samo niewystawienie paragonu. Przepisy są zero-jedynkowe – nie ma znaczenia, jaka jest jego wartość. To bywa zaskoczeniem dla podatników, którzy bagatelizują niewielkie transakcje.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności