Kraków. Policjanci zatrzymali operatorów dronów

Policjanci podsumowani zabezpieczenie ceremonii otwarcia III Igrzysk Europejskich, która odbyła się na stadionie miejskim przy ul. Reymonta.

reklama

Policjanci już od samego rana na terenie Krakowa zwracali uwagę na gromadzące się grupy kibiców oraz dbali, aby nie dochodziło do zakłócenia ładu i porządku publicznego. Dodatkowo, funkcjonariusze pilotowali przejazd osób chronionych, w tym z prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Policyjni kontrterroryści obserwowali rejon stadionu, jak również  patrolowali miasto z powietrza razem z policjantami Sekcji Lotnictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie na pokładzie policyjnego helikoptera „Sokół”.

reklama

W trakcie środowych działań policjanci odnotowali dwa incydenty związane z nieprzestrzeganiem przez operatorów dronów zakazu lotów statków powietrznych w odległości 1 mili morskiej od stadionu (strefa  została wprowadzona od 15 czerwca do 4 lipca nad wioską zawodniczą a w dniu otwarcia igrzysk także nad stadionem miejskim). W związku z tym dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych, a w tej sprawie toczyć się będzie policyjne postępowanie.

Ponadto w trakcie tych  całodniowych działań mundurowi wylegitymowali 65 osób i nałożyli 26 mandatów karnych za różnego rodzaju naruszenia drogowe i porządkowe.  

Zobacz również:

Ceremonia otwarcia Igrzysk Europejskich w Krakowie [ZDJĘCIA]

Kontrterroryści latają nad Krakowem [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności