Jak pozbyć się plam i przywrócić świeżość dywanom i meblom?

artykuł sponsorowany

Generalne porządki nawet w większym domu wcale nie muszą wywoływać ciężkiego bólu głowy. Zamiast szykować cały arsenał wiader, ściereczek i środków czyszczących, można odwołać się do wiele prostszych pomysłów na efektywne pielęgnowanie własnych czterech ścian. Wystarczy wybrać się do wypożyczalni ze sprzętami myjącymi, by mieć dostęp do innowacyjnych i skutecznych urządzeń. Jak zatem uporać się z plamami i zanieczyszczeniami na dywanach czy meblach? Sprawdzamy!

Zlecenie prania dywanów zewnętrznej firmie – czy warto?

Pierwszą opcją jest po prostu znalezienie dobrej firmy sprzątającej, która w ramach swoich usług „ogarnie” większość prac w domu. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że profesjonalne firmy czyszczące świadczą nie tylko profesjonalne pranie dywanów, ale także tapicerki meblowej, materacy, czy tapicerki samochodowej. To wygodne rozwiązanie pod wieloma względami. Dom jest czysty bez żadnego nakładu pracy właściciela. Wystarczy wybrać dogodny termin i zlecić poszczególne prace. Jedynym minusem – jak zawsze – jest cena, bo choć takie czynności wykonuje się maksymalnie dwa razy w roku, to jednak przy dużej ilości dywanów czy tapicerek meblowych, trzeba liczyć się z kosztem rzędu nawet kilkuset złotych. Owszem, można szukać oszczędności, ale wiele osób, które prędzej czy później szukają pomocy u specjalistów, wiedzą, jak zawodne i pracochłonne potrafią być te domowe sposoby. Warto to brać pod uwagę, zwłaszcza jeśli w salonie podłogę zdobi biały albo wzorzysty dywan.

Domowe sposoby czyszczenia – czy warto?

Nie jest jednak powiedziane, że domowe sposoby należy całkowicie wyeliminować podczas pielęgnacji mebli czy dywanów. Roztwór sody czy z kwasku cytrynowego będzie rewelacyjnym wyborem, jeśli konieczne jest odświeżenie dywanu. Profesjonalne środki dostępne choćby w drogeriach również przydadzą się, choćby po to, by błyskawicznie reagować na świeżą plamę z czekolady czy z wina. Tutaj zasada szybkiego działania przynosi najlepsze rezultaty, ponieważ wtarta i zaschnięta plama może być trudna do usunięcia nawet przy pomocy profesjonalnego sprzętu.

Trudno natomiast do każdego wypadku wzywać specjalistę, skoro powstałe plamy można szybko i skutecznie usuwać samodzielnie. Jeśli już w planie jest samodzielne szorowanie kanapy czy dywanu, to należy bezwzględnie przestrzegać rozsądnego dozowania wody. Przemoczony tapczan czy dywan nie tylko będzie niszczeć, ale rozwijające się na wilgotnym podłożu grzyby, wprowadzą do wnętrza niemiły zapach. Pleśń jest też niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia, dlatego również z tego względu warto stosować metody prania dywanu na sucho bądź z użyciem minimalnej ilości wody, a po całym zabiegu materiał należy dobrze wysuszyć, bądź nie użytkować do czasu przeschnięcia.

Jakie są inne możliwości prania dywanów i tapicerki meblowej?

Na rynku pojawiło się wiele profesjonalnych urządzeń, przeznaczonych do wygodnego i skutecznego prania dywanów czy tapicerki meblowej. Takie odkurzacze piorące można zakupić na własny użytek. Mniejsze modele z funkcją prania nie zajmują dużo miejsca, a te większe można przechować w garażu. Warto wiedzieć, że na rynku prosperuje także wypożyczalnia sprzętu do czyszczenia dywanów. Tutaj można sprzęt wypożyczyć tylko na jeden dzień, ale i na dłużej. To również praktyczne podejście do tematu. Dobrze wiedzieć, że wypożyczalnia posiada na stanie też inne sprzęty – myjki do okien czy myjki ciśnieniowe. Takie wyposażenie pozwoli odpowiednio przygotować się do generalnych porządków nie tylko w domu, ale także na tarasie czy ogrodzie. Sprzęty, które oferuje np. wypożyczalnia Klawe Sprzęty są markowe i z wyższej półki cenowej, dlatego wręcz gwarantują pożądane rezultaty nawet przy intensywniejszych zabrudzeniach.

Podsumowując, kiedy więc zainteresować się taką ofertą?

  • podczas generalnych porządków w domu,
  • po wynajmie mieszkania, kiedy niezbędne jest nie tylko wysprzątanie, ale również zdezynfekowanie wnętrz,
  • kiedy firma sprzątająca potrzebuje awaryjnie dodatkowego sprzętu.
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności