Gdzie w Krakowie wypożyczyć bagażnik na dach?

artykuł sponsorowany
Gdzie w Krakowie wypożyczyć bagażnik na dach?

Bagażniki dachowe to sprzęt, który niezwykle ułatwia kompleksowe zorganizowanie wyjazdu urlopowego. Zwiększona w ten sposób przestrzeń w pojeździe, pozwala zabrać optymalną ilość poszczególnych akcesoriów, sprzęt sportowy czy zabawki dla dzieci. Jednakże zakup bagażnika nie dla każdego jest korzystnym rozwiązaniem. Przeszkodą może być choćby wysoka cena albo kwestia przechowywania sprzętu. Jeśli więc tego typu kwestie uniemożliwiają zakup bagażnika na własność, to pozostaje opcja wynajęcia. Gdzie zatem znaleźć wypożyczalnię bagażników dachowych w Krakowie i jak z niej skorzystać?

Kiedy warto wypożyczyć bagażnik dachowy?

Takie akcesoria jak bagażniki dachowe świetnie zdają egzamin nawet podczas weekendowego wyjazdu w góry, kiedy konieczne jest zapakowanie nart, czy desek snowboardowych. Profesjonalny sprzęt sportowy najczęściej bowiem nie mieści się do standardowego bagażnika, dlatego dodatkowe wyposażenie w postaci bagażnika dachowego będzie też idealnym wsparciem podczas letniej wyprawy nad morze z dziećmi. Jeśli rodzice zabierają sprzęt plażowy, a do tego chcą zapakować jeszcze hulajnogi, deskorolki czy paletki do badmintona, to znów napotykają problem z wolną przestrzenią.

Czasem lepszym rozwiązaniem jest zakup bagażnika, szczególnie jeśli wyjazdy planowane są kilka razy do roku. Z drugiej strony bagażnik trzeba gdzieś przechować i jeśli ktoś nie dysponuje garażem czy komórką lokatorską, to może to stanowić bardzo poważny problem, bo bagażnik dachowy, nawet ten mniejszych rozmiarów, jest dość długi i mało ustawny. Warto mieć na uwadze, że pod popularnym hasłem „bagażnik dachowy” może skrywać się wiele różnych akcesoriów, np. boxy dachowe czy uchwyty rowerowe.

Ile kosztuje wypożyczenie takiego sprzętu?

Wypożyczenie bagażnika wcale nie musi oznaczać wysokiej inwestycji. Często nawet jest tańszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli porównamy ze sobą koszt wypożyczenia rowerów dla całej rodziny i wypożyczenia platformy do przewiezienia własnych jednośladów. Przy siedmiodniowym wyjeździe koszt wynajmu takiego bagażnika może zamknąć się nawet poniżej 200 złotych, gdzie wypożyczenie rowerów na tydzień dla całej rodziny może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Także bagażniki na dach do wypożyczenia są warte zainteresowania. Mniejsze modele można wypożyczyć w cenie od około 30 złotych na dobę, co biorąc pod uwagę możliwość zabrania ze sobą wszystkich ważniejszych rzeczy na urlop, nie jest jakąś wygórowaną stawką. Trzeba jednak pamiętać o belkach bazowych pod boksy dachowe, których wypożyczenie wiąże się już jedynie z jednorazową opłatą. W tym przypadku jest też inna alternatywa, takie belki bazowe można zakupić i na stałe przymocować do dachu. Nie trzeba ich ściągać, a jednorazowy zakup może być lepszym rozwiązaniem niż wypożyczanie. I choć za dobrej jakości belki bazowe też trzeba zainwestować trochę środków, to taka inwestycja może się już zwrócić dosłownie po kilku wyjazdach.

Czy bagażnik na dach trzeba wcześniej rezerwować?

Przezorni urlopowicze na terenie Krakowa i okolic nie znajdą zbyt wielu miejsc, które zapewniają wypożyczenie bagażników dachowych. Taką opcję zapewnia na przykład sklep doan.com.pl, gdzie można nie tylko wypożyczyć sprzęt, ale też kupić go na własny użytek. Warto więc wybrać się tam przed urlopem, by podjąć właściwą decyzję, czy lepiej wypożyczyć, czy stać się szczęśliwym posiadaczem bagażnika dachowego.

Osoby, które zainteresowane są wynajmem, powinny mieć także na uwadze, iż w sezonie wakacyjnym, chętnych jest całkiem sporo. Dlatego nie warto odkładać tego na ostatni moment, a bagażnik dachowy zarezerwować nawet na kilka tygodni przed wyjazdem. Dzięki temu można mieć nie tylko większą pewność, że bagażnik będzie dostępny, ale także klient zapewni sobie lepszy wybór zarówno pod względem wielkości sprzętu, jak i samych producentów. W sklepie Doan oprócz standardowych boxów dachowych o pojemności 330 i 460 ml, oferowane są również większe modele, ale w tym przypadku konieczny jest kontakt ze sklepem w celu rezerwacji i wyceny wynajmu.

To można zrobić między innymi:

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności