Finał poszukiwań zaginionego mężczyzny. W akcji użyto m.in. drony

"Radiowóz policyjny"

Kilka dni temu służby zostały powiadomione o seniorze, który nie wrócił do miejsca swojego zamieszkania. Policjanci niezwłocznie wszczęli poszukiwania i odnaleźli mężczyznę już po 3 godzinach.

reklama

Do zaginięcia 85-latka z Krzeszowic doszło 6 czerwca br. Mężczyzna około godziny 18.00 wyszedł z miejsca zamieszkania, nie informując nikogo dokąd się udaje. Przed północą, zmartwiona rodzina zgłosiła zaginięcie w miejscowym komisariacie. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast podjęli działania poszukiwawcze za 85-latkiem.

reklama

Do poszukiwań zaangażowano 12 policjantów oraz psa tropiącego, a także 40 strażaków z okolicznych OSP i JRG 3 w Krakowie. Wykorzystano też quady i drony. Patrole policji i straży pożarnej penetrowały pobliski teren. Już po 3 godzinach, policjanci szczęśliwie odnaleźli 85-latka. Szedł on polną drogą w rejonie nieużytków rolnych w odległości około 500 metrów od najbliższych zabudowań i około 6 km od swojego miejsca zamieszkania.

Mężczyzna był wycieńczony i osłabiony, więc mundurowi dali mu wody, a następnie przetransportowali go do miejsca zamieszkania, gdzie wezwali załogę pogotowia ratunkowego w celu jego przebadania. Oświadczył on mundurowym, że gdy wyszedł z domu na spacer to stracił orientację w terenie przez co się zgubił i nie znał drogi powrotnej do domu. 85-latek został pod opieką rodziny.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności