Festiwal Mechanika. Przyjdź na zlot samochodów i motocykli

W niedzielę, 4 czerwca na kampusie Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej odbędzie się II Zlot Samochodów i Motocykli. Takiego wydarzenia fani motoryzacji nie mogą przegapić!

reklama

Zlot samochodów i motocykli, wycieczki po laboratoriach, ciekawi goście, pokazy, zajęcia dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje zaplanowane w ramach święta Wydziału Mechanicznego PK jakim jest Festiwal Mechanika. Wydarzenie rozpocznie się od godziny 12:00 (al. Jana Pawła II 37 Kraków)

reklama

Jak informują organizatorzy, wybierane będą: najstarszy, najbardziej ozdobiony i najgłośniejszy pojazd, najciekawszy samochód zabytkowy, najciekawszy motocykl i najciekawszy „maluch”. Gratką dla fanów motoryzacji będzie na pewno pokaz prototypu Warszawy M20 GT. To niezwykłe auto wpisuje się w nowe trendy stylistyczne, ale silnie nawiązuje do pojazdu Warszawa M20, zbudowanego w latach 50. ubiegłego wieku, pierwszego produkowanego seryjnie samochodu w Polsce. Nowa Warszawa M20 GT przyciąga eleganckim i nowoczesnym designem, w którego projektowaniu uczestniczyli inżynierowie wzornictwa przemysłowego z Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Imponuje też osiągami – została zbudowana na bazie Forda Mustanga, z silnikiem V8 o mocy ponad 400 KM z pojemnością 5 litrów.

4 czerwca na Wydziale Mechanicznym PK nie tylko miłośnicy motoryzacji znajdą coś dla siebie. Osoby zainteresowane nauką mogą poznać laboratoria WM, w których odbędą się różne pokazy. Nie zabraknie też zajęć dla najmłodszych uczestników. Z myślą o nich zaplanowane zostały np. warsztaty z robotyki i wirtualnej rzeczywistości, które poprowadzą pracownicy firm Kreatech i ASTOR. Z kolei studenci i wykładowcy WM przygotowali dla najmłodszy uczestników Festiwalu Mechanika warsztaty plastyczne.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności