Drzwi wejściowe Wiśniowski: jak wybrać odpowiedni model dla swojego domu?

artykuł sponsorowany

Przy wyborze drzwi wejściowych należy przede wszystkim kierować się kwestiami technicznymi, takimi jak: materiał wykonania, grubość i współczynnik przenikania ciepła, ale duże znaczenie ma również estetyka. Polska marka Wiśniowski oferuje drzwi aluminiowe, stalowe i aluminiowo-stalowe. Jak wybrać najlepsze drzwi do swojego domu?

Na co zwracać uwagę przy wyborze drzwi wejściowych?

Drzwi wejściowe to najważniejsza bariera oddzielająca wnętrze domu od świata zewnętrznego. Muszą być zatem grube i wytrzymałe (tj. odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, promienie słoneczne, śnieg i mróz), a przy tym powinny izolować od hałasu dochodzącego od sąsiednich posesji czy z ulicy. Z tego względu wiele osób decyduje się na drzwi wejściowe Wiśniowski, które bardzo dobrze znoszą upływ czasu i trudne warunki atmosferyczne. Producent oferuje między innymi:

  • drzwi aluminiowe o grubości 77 mm, rama i ościeżnica z profili aluminiowych czterokomorowych;
  • drzwi stalowe o grubości 71 mm z ościeżnicą ze wzmocnionych profili PVC pięciokomorowych;
  • drzwi stalowe o grubości 78 mm z ościeżnicą aluminiową z profili trzykomorowych.

Ciepłe drzwi zewnętrzne to podstawa

Drzwi wejściowe pełnią różne funkcje, przy czym jedną z najważniejszych jest zapobieganie utracie ciepła. Zgodnie z obowiązującą dyrektywą dotyczącą efektywności energetycznej, współczynnik przenikania ciepła w przypadku drzwi zewnętrznych nie powinien przekraczać 1,3 W/m2K.  Jeśli natomiast chodzi o drzwi wejściowe Wiśniowski, inwestor może liczyć na bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Dla przykładu współczynnik przenikania ciepła w drzwiach aluminiowych CREO wynosi od 0,8 W/m2K, w drzwiach aluminiowo-stalowych  NOVA – 0,87 W/m2K natomiast w drzwiach stalowych NEXIO – od 0,88 W/m2K. Zbyt wiele ciepła nie ucieknie również przez szyby – w zależności od modelu producent stosuje szyby dwukomorowe lub trzykomorowe o współczynniku przenikania ciepła 0,5 lub 0,6 W/m2K.

Drzwi wejściowe a bezpieczeństwo

Każdy chce czuć się bezpiecznie w swoim domu, dlatego przy wyborze drzwi zewnętrznych należy zwrócić uwagę na zastosowane przez producenta zabezpieczenia. W zależności od modelu drzwi wejściowe Wiśniowski są wyposażone w następujące rozwiązania:

  • Drzwi aluminiowe CREO – w standardzie zamek trzypunktowy automatyczny DuoSecure, przycisk funkcji czasowej, atestowana wkładka antywłamaniowa, a opcjonalnie zamek elektryczny, bolce antywyważeniowe, system kontroli dostępu, samozamykacz.
  • Drzwi stalowe NEXIO – w standardzie zamek główny i zamek dodatkowy, 3 bolce antywyważeniowe, opcjonalnie półautomatyczny zamek trzypunktowy.
  • Drzwi aluminiowo-stalowe NOVA – w standardzie automatyczny zamek trzypunktowy, 6 bolców antywyważeniowych, opcjonalnie zamek elektryczny, systemy kontroli dostępu, samozamykacz.

Drzwi wejściowe marki Wiśniowski – duży wybór różnych wersji stylistycznych

Przy wyborze drzwi wejściowych decydują również kwestie estetyczne. Skrzydło powinno harmonizować z oknami i bramą garażową. Marka Wiśniowski oferuje każdy z tych elementów, więc dopasowanie całej stolarki nie stanowi żadnego problemu. Drzwi można również też wybrać na zasadzie kontrastu. Ciekawym rozwiązaniem jest np. dobranie czerwonego skrzydła do białej lub jasnoszarej elewacji.

Jeśli zaś chodzi o wzornictwo, w nowoczesnych budynkach sprawdzą się drzwi gładkie lub z prostymi przetłoczeniami. Zamiast tradycyjnej klamki można zastosować antabę z przyciskiem. Z kolei do budynków zaprojektowanych w klasycznym stylu pasują skrzydła z ramką i ozdobnymi przeszkleniami. Drzwi wejściowe Wiśniowski są dostępne w wielu różnych wzorach, kolorach RAL i wykończeniach drewnopodobnych, co ułatwia zrealizowanie najbardziej nietypowych pomysłów projektanta. Producent oferuje również naświetla górne i doświetla boczne, co doskonale sprawdza się w przypadku dużych wiatrołapów.

Drzwi wejściowe Wiśniowski można obejrzeć w Krakowie, w TEXO – salonie partnerskim marki zlokalizowanym pod adresem ul. Zakopiańska 56A, 30-418 Kraków. Informacje na temat oferty można znaleźć na stronie texo-bramy.pl. Z salonem można skontaktować się telefonicznie pod numerem +48 12 307 37 38.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności