Czy warto wybrać się na studia podyplomowe w 2023 roku? Jaki kierunek wybrać?

artykuł sponsorowany
"studia"

Podczas studiów podyplomowych uzyskuje się wiedzę i kompetencje specjalistyczne. Ich celem jest rozwój kariery zawodowej, znalezienie swojego miejsca na rynku pracy, otrzymanie awansu i ogólny rozwój zainteresowań oraz pogłębienie wiedzy. Szeroka oferta edukacyjna, jak ta dostępna w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego, pozwala znaleźć odpowiedni kierunek dla siebie. Sprawdź, dlaczego warto studiować na podyplomówce i na co zwrócić uwagę, przy wyborze studiów tego stopnia.

​Studia podyplomowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wybierając się na studia podyplomowe, jak np. te realizowane przez KSB (https://www.ksb.biz.pl/), w krótkim czasie, bo zazwyczaj w ciągu 1-1,5 roku, a w przypadku studiów MBA w dwa lata, zdobywa się nowe kompetencje. Przekazywana wiedza jest rzeczowa, skompilowana i dotyczy specjalistycznych informacji przydatnych w pracy w konkretnej branży.

Celem nauczania jest możliwość wykorzystania zdobytych wiadomości i umiejętności w praktyce, nie ma tu zaś miejsca na suchą teorię. Dzięki studiom podyplomowym zostaje się specjalistą w określonej dziedzinie, zaspokaja się też głód wiedzy i potrzebę rozwoju. Studia można wykorzystać również do tego, by zupełnie się przebranżowić i zyskać dodatkowe opcje na rynku zawodowym.

​Które studia i jaką uczelnię wybrać? Czym się kierować?

Przy podjęciu decyzji dotyczącej kontynuacji nauki na studiach podyplomowych należy zastanowić się, którą uczelnię wybrać i na jaki kierunek kształcenia się zdecydować. Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kandydatów i prowadzi aż 90 kierunków studiów podyplomowych (https://www.ksb.biz.pl/studia-podyplomowe/kierunki-studiow) oraz nowoczesne programy MBA dla osób z kadry zarządzającej.

Szeroki wybór oferty kształcenia to szansa na znalezienie odpowiedniej ścieżki edukacyjnej dla siebie. Warto zdecydować się na uczelnię, w której zatrudnione są cenione osoby ze świata nauki i biznesu. Jakość kształcenia to zdecydowanie czynnik, na który należy zwrócić uwagę. W przypadku wyżej wymienionej uczelni renomę potwierdzają wysokie miejsca osiągane w wielu rankingach.

Można studiować m.in. Zarządzanie projektami innowacyjnymi, które są doskonałym przygotowaniem do zdobycia certyfikatu IPMA-D. Popularne jest także kształcenie na kierunku Analityk biznesowy, łączącym obszar biznesowy z sektorem IT. Na osoby pragnące zdobyć kompetencje przydatne do kierowania firmą na rynku międzynarodowym czeka między innymi dwusemestralna nauka na kierunku Global Business Management & Analysis.

​Studia MBA – co to za studia i komu są polecane?

Osoby pracujące na kierowniczych stanowiskach powinny wziąć pod uwagę możliwość uczęszczania na studia MBA – https://www.ksb.biz.pl/studia-mba. Dostępne są trzy programy: Executive MBA, International MBA i MBA KSB + Master, każdy z nich przeznaczony jest dla menedżerów o różnym stopniu doświadczenia. Realizowane są w języku angielskim. To prestiżowa forma rozszerzania kompetencji, które pozwalają efektywniej zarządzać firmą. Uczestnicy obcują z ludźmi ze świata nauki i biznesu, mają też szansę zawierać nowe zawodowe znajomości. Rzetelnie opracowane programy kształcenia podnoszą umiejętności liderów, pozwalają im jeszcze lepiej zrozumieć otoczenie ekonomiczne i w nim się odnajdować, a także osiągać swoje cele i wciąż się rozwijać.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności