Chwilowo zamknięte zostaną punkty sprzedaży biletów. Nadchodzą zmiany

Nadchodzą spore zmiany dotyczące m.in. punktu sprzedaży biletów przy Dworcu Głównym w Krakowie. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie przejmie od MPK dotychczasowe Punkty Sprzedaży Biletów i przekształci je w Punkty Obsługi Pasażerów. To nie wszystko…

reklama

W związku z przejęciem Punktów Sprzedaży Biletów i przekształceniem ich w Punkty Obsługi Pasażerów Komunikacji Miejskiej, a także z powodu konieczności przeprowadzenia niezbędnych prac organizacyjnych, w piątek, 30 czerwca, oraz poniedziałek, 3 lipca, wszystkie punkty będą nieczynne. 

reklama

Dodatkowo Punkt Obsługi Pasażerów przy pętli „Dworzec Główny Wschód” zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji obok Punktu Obsługi Klientów Małopolskiej Kolei Aglomeracyjnej. W lipcu ten punkt będzie nieczynny. O ponownym otwarciu punktu będziemy informować w najbliższym możliwym czasie.

W Punkcie Obsługi Pasażerów KMK dostępne będą m.in. następujące usługi:

  • przyjmowanie wniosków o wydanie karty miejskiej
  • doładowanie kart miejskich biletami okresowymi
  • wyrabianie duplikatów kart mieszkańca ze zdjęciem
  • rozpatrywanie reklamacji dotyczących kart miejskich.

Nowa kontrola biletów

Organizator transportu, jakim jest ZTP, ma prawo do prowadzenia w pojazdach KMK dodatkowych kontroli dokumentów przewozu, nie objętych zakresem umowy z obecnym wykonawcą, czyli firmą Rewizor. Dlatego zdecydowano o uruchomieniu dodatkowej kontroli biletów. W lipcu część kontrolerów (bezpośrednio z ramienia ZTP) będzie również wykonywać czynności kontrolerskie w pojazdach KMK.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności