Ampfutbolowa elita wraca do Krakowa. Mecze odbędą się na stadionie Prądniczanki

Ampfutbolowa elita wraca do Krakowa. Mecze odbędą się na stadionie Prądniczanki

Ampfutbol wraca do Krakowa. Polacy zmierzą się z mistrzami Świata w prestiżowej Lidze Narodów dywizji A. Wydarzenie odbędzie się na stadionie Prądniczanki.

reklama

W dniach 16-18 czerwca Kraków będzie gospodarzem Ligi Narodów Dywizji A w ampfutbolu. Reprezentacja Polski pod Wawelem zmierzy się z najlepszymi europejskimi zespołami – Anglią, Hiszpanią i mistrzem Świata Turcją. Warto dodać, że to kolejna prestiżowa impreza rozgrywana w stolicy Małopolski – po Mistrzostwach Europy 2021 i Lidze Mistrzów 2022. Biało-czerwoni liczą na gorący doping i niesamowite emocje, a na trybuny zaprasza kibiców Grzegorz Krychowiak.

reklama

Liga Narodów to nowy format rozgrywek organizowanych przez European Amputee Football Federation. Wszystkie europejskie drużyny podzielono na cztery dywizje: A, B, C i D, ze względu na ich wyniki na EURO. W dywizji A i B znalazły się po cztery zespoły, w dywizji C pięć, natomiast w dywizji D, która jest otwarta również na nowopowstałe kadry, może zagrać nawet sześć drużyn. Gospodarzami turniejów – poza Polską – będą: Francja (Annecy, 8-10 września), Belgia (Blankenberg, 6-8 października) oraz Szkocja (Edynburg, 27-29 października). Ostatnie miejsce będzie oznaczało spadek do niższej dywizji, z kolei zwycięzcy dywizji B, C i D uzyskają awans. Co kluczowe Liga Narodów będzie również kwalifikacją do przyszłorocznych ampfutbolowych Mistrzostw Europy, do których awansuje 16 najlepszych drużyn ze wszystkich dywizji. Będzie to też walka o jak najlepsze rozstawienie przed losowaniem EAFF EURO’24.

Liga Narodów Amp Futbol Dywizja A Kraków 2023

16-18 czerwca, Stadion Prądniczanki Kraków

piątek 16 czerwca

16:00 ceremonia otwarcia

16:30 Polska v Hiszpania

18:30 Anglia v Turcja

sobota 17 czerwca

12:30 Polska v Anglia

14:30 Hiszpania v Turcja

niedziela 18 czerwca

13:00 Hiszpania v Anglia

16:00 Polska v Turcja

17:30 ceremonia zakończenia

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności