5 miesięcy będą remontować most Dębnicki. Start za kilka dni

"Most dębnicki w Krakowie"

Zapowiada się jeden z ważniejszych remontów w Krakowie. Mieszkańcy muszą przygotować się na spore utrudnienia w tym rejonie.

reklama

Prace na moście Dębnickim mają na celu poprawę jego stanu technicznego w obrębie płyty pomostowej, a nie wymianę samej nawierzchni jezdni. W ramach zadania wymieniona zostanie zarówno nawierzchnia asfaltowa jezdni, jaki i nawierzchnia kap chodnikowych z żywic. Wykonana zostanie również nowa izolacja płyty pomostowej, która zostanie poprzedzona niezbędnymi naprawami jej żelbetowej konstrukcji. Wymienione zostaną elementy odwodnienia i dylatacje nad przyczółkami, bariery energochłonne, oświetlenie oraz krawężniki. Balustrady zostaną podniesione i zabezpieczone przed korozją.

reklama

Kiedy rozpocznie się remont mostu Dębnickiego?

Pierwsze prace remontowe mają rozpocząć się 7 lipca 2023 roku. Największe zmiany w organizacji ruchu drogowego planowane są na ok. 3,5 miesiąca. Ruch na moście ma zostać utrzymany (po jednym pasie w każdą stronę). Dla pieszych i rowerzystów dostępny będzie chodnik z jednej strony.

Remont zakończyć ma się po około 5 miesiącach.

To nie wszystko

Prace remontowe przy obiekcie prowadzone będą też w przestrzeni podmostowej na długości bulwarów. W ramach robót wykonane zostanie m.in. nowe zabezpieczenie przed korozją dźwigarów, konserwacja łożysk i okładziny kamiennej przyczółków.

Zobacz również:

Uwaga kierowcy! Na Kazimierzu wprowadzono zmiany

Tramwaje nie będą jeździły ul. Mogilską i Grzegórzecką

Kraków stanie się wielką sceną dla teatrów z całej Europy. Przed nami 36. ULICA Festival

Budują nowe rondo. Wprowadzone zostaną zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności