Wyznaczony zostanie nowy buspas w Krakowie

MPK w Krakowie

Na kolejnej ulicy w Krakowie ma zostać wyznaczony nowy buspas. Nowa, wydzielona infrastruktura pozwoli nie tylko na skrócenie czasu podróży pasażerów korzystających z transportu publicznego, ale także zwiększenie punktualności kursów komunikacji autobusowej.

reklama

Nowy, 400 metrowy buspass ma pojawić się na odcinku ul. Kamieńskiego, od zjazdu z estakady na aleję Powstańców Śląskich. Na fragmencie ul. Kamieńskiego, na którym zostanie wyznaczony buspas, średnio co ok. 1,5 min. jeżdżą autobusy. Łącznie na tym odcinku kursuje 9 linii autobusowych, są to bardzo popularne linie 144, 164, 169, 173, 179, 301, 304, 469, 503.

reklama

Szacuje się, że wprowadzenie buspasu, na tym właśnie odcinku ulicy Kamieńskiego pozwoli na oszczędność czasu przejazdu autobusów od 45 do 90 sekund.

Wprowadzenie buspasu na ul. Kamieńskiego jest także jednym z ważnych elementów programu na rzecz poprawy jakości transportu publicznego w mieście, który wprost wpisuje się w przekazanych Gminie Miejskiej Kraków rekomendacjach Panelu Transportowego.

Wprowadzenie w życie decyzji o uruchomieniu nowego buspasu przewidziane jest już w najbliższym czasie. Takie rozwiązanie z pewnością przyczyni się do poprawy efektywności transportu publicznego w rejonie ulicy Kamieńskiego.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności