W tramwaju zatrzymano nastoletnich kiboli. Wcześniej biegali po Nowej Hucie

Policjanci interweniowali wobec kilkuosobowej grupy osób jadących tramwajem, którzy posiadali przy sobie niebezpieczne narzędzia. Według zgłoszenia, chwilę wcześniej miały one zakłócać porządek publiczny na terenie Nowej Huty.

reklama

9 maja br. krakowscy policjanci otrzymali informację, że po jednej z ulic w Nowej Hucie miała biegać grupa pseudokibiców, posiadających przy sobie niebezpieczne narzędzia. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze, W trakcie i sprawdzania rejonu policjanci dostali zgłoszenie, że w tramwaju znajdują się najprawdopodobniej osoby będące w ich zainteresowaniu.

reklama

Rozrzucili w wagonie niebezpieczne przedmioty

Mundurowi szybko dotarli w rejon Czyżyn, gdzie na jednym z przystanków komunikacji miejskiej weszli do tramwaju i wylegitymowali grupę 9 osób. Czworo z nich było w wieku 17 lat, trzy w wieku 16 lat, jedna – 14 i jedna w wieku 19 lat. Wszyscy posiadali przy sobie różnego typu emblematy świadczące o przynależności do środowiska kibiców jednej z krakowskich drużyn piłkarskich.

[Zobacz również: Ujęcie sześciu osób przed meczem]

W trakcie interwencji policjanci znaleźli porozrzucane w wagonie niebezpieczne przedmioty, m.in. maczetę, pojemniki z gazem pieprzowym, petardy, pistolet na gaz, maski przeciwgazowe oraz kominiarki. Rzeczy te zostały zabezpieczone, natomiast osoby niepełnoletnie przewieziono do pobliskiej jednostki, skąd zostały odebrane przez opiekunów. 19-latkowi wręczono  wezwanie do stawiennictwa w komisariacie, gdzie zostanie przesłuchany.

O losie osób nieletnich zdecyduje sąd rodzinny

Wobec pełnoletniego oraz osób, które ukończyły 17 rok życia (osoba po ukończeniu 17 lat odpowiada jak osoba dorosła), toczyć się będzie postępowanie w związku z wykroczeniem z art. 50a kodeksu wykroczeń, który mówi o zamiarze użycia niebezpiecznego narzędzia w miejscu publicznym. W tym przypadku kodeks przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3 tysiące złotych. O losie osób nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.

To cię może zainteresować:

25-latek z Krakowa strzelał do psa i jego właściciela. Zranił mężczyznę w pośladek

Ogromna akcja. Funkcjonariusze wzięli na celownik pseudokibiców klubów sportowych

Włamanie do Budy u Majstra. Sprawca wyrządził wiele szkód

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności