W sobotę Święto Dzielnicy I Stare Miasto [PROGRAM]

W najbliższą sobotę, 20 maja warto wybrać się na Bulwar Czerwiński. Z okazji Święta Dzielnicy I Stare Miasta przygotowano sporo atrakcji. Sprawdź szczegóły.

reklama

20 maja pod Wawelem będzie się działo. Od godziny 15:00 na Bulwarze Czerwieńskim rozpocznie się Święto Dzielnicy I Stare Miasto, w tym roku odbywające się pod hasłem „Legendy i baśnie krakowskie”. Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia będą podążać śladami baśni i legend krakowskich – czekają na nich m. in.: warsztaty z rękodzieła, pokazy walk rycerskich i nauka tańców dworskich, rodzinna gra miejska, zabawy i animacje oraz spektakl plenerowy dla dzieci i koncert.

reklama

Program:

O godz. 15:15 rozpocznie się spektakl plenerowy pt. „7 legend Krakowa” w wykonaniu Teatru Otwartego. Opowieść rozpoczyna odnalezienie Starego Młynka, który był zakopany przy ul. Szewskiej, niedaleko domu Skuby. Bohaterowie przedstawienia postanawiają uruchomić znalezisko – i to daje początek tej niesamowitej historii. Smok opowiada legendę Smoka Wawelskiego, który jest jego dalekim krewnym, a także przybliża słuchaczom postać Jana Twardowskiego, największego krakowskiego maga. W historii pojawią się również postacie Lajkonika i Flisaka, zaczarowane gołębie, legendy o dwóch wieżach i hejnale, o Krzysztoforach, diable i kogucie w jednym bucie.

Widowisko zawiera zarówno elementy teatru żywego aktora, jak i teatru kukiełkowo-lalkowego. Podczas trwania spektaklu dzieci występują na scenie, stają się bohaterami bajki i uczestniczą w jej tworzeniu.

W godz. 15:00-20:00 organizatorzy zaplanowali rodzinne warsztaty, gry, zabawy i animacje, a także prezentacje grupy rekonstrukcji historycznej „Kompania Gryfitów” oraz program „Rządy Prawa Wspólna Sprawa”, realizowany przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia.

W godz. 15:00-17:00 odbędą się interaktywne warsztaty, w trakcie których dzieci poznają najważniejsze krakowskie legendy, a wszystko to w formie zabawy i na wesoło. Prowadzącym będzie Tomasz Skalik – przewodnik po Krakowie i animator. Warsztaty przeznaczone są dla trzech grup wiekowych: I grupa (4-5 lat): godz. 15:00, II grupa (6-7 lat): godz. 15:45, III grupa (8-9 lat lub starsze): godz. 16:30. Na warsztaty obowiązują zapisy (tel. 502 105 590, 12 422 08 14 lub mailowo pod adresem zofia.gnoinska@krakowskieforum.pl).

Między godz. 16:15 a 20:00 publiczność będzie mogła podziwiać  na scenie występy taneczne i muzyczne. W ramach finału wieczoru, o godz. 20:00, zagra zespół HOLLYWOOD SWING. Zakończenie imprezy zaplanowane jest ok. godz. 21:30.

Dodatkowo, tego samego dnia o godz. 12:00, rozpocznie się STAROMIEJSKA RODZINNA GRA TERENOWA w formie aktywnego spaceru dla rodzin z dziećmi (limit uczestników: 10 rodzin). Zgłoszenia: do 17.05.23 na adres koordynatora (Anna Nieć, niescianka@gmail.com). Start przy kościele na Skałce o godz. 12.00 – przekazanie materiałów oraz zapoznanie z zasadami gry (tylko dla rodzin, które zostały zapisane!). Czas trwania: do 2h. Meta: namiot Centrum Młodzieży na Bulwarze Czerwieńskim.

Z kolei Muzeum Krakowa zaprasza na „Tropem Smoka Wawelskiego razem z Krzysztoforkiem”– rodzinne zwiedzanie wystawy stałej „Kraków od początku, bez końca”, połączone z warsztatami plastycznymi, podczas których uczestnicy wykonają własne kukiełki smoków.
Start: 20 maja (sobota), godz. 11:00
Prowadzenie: Kamil Stasiak i Krzysztoforek
Limit: 25 osób (łącznie z dorosłymi)
Miejsce: Pałac Krzysztofory (Rynek Główny 35)
Wstęp: bezpłatny
Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających – Rynek Główny 35 (Pałac Krzysztofory), info@muzeumkrakow.pl, tel. 12 426 50 60.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności