Ujęto kieszonkowców

Ujęto kieszonkowców

Straż Ochrony Kolei na terenie Małopolski przeprowadziła akcję ,,Bezpieczna Podróż IV – 2023’’. Zatrzymano dwie osoby.

reklama

W niedzielę zakończyły się działania przeciwkradzieżowe pod kryptonimem ,,Bezpieczna Podróż IV – 2023’’. W ramach realizowanych działań wytypowano pociągi dalekobieżne w których dochodzi najczęściej do kradzieży. Podczas zaplanowanej akcji, mającej na celu ujęcie obserwowanych złodziei, którzy dokonywali kradzieży kieszonkowych w pociągach na terenie województwa małopolskiego.

reklama

Pierwszy złodziej wpadł w ręce funkcjonariuszy w pociągu relacji Kraków Główny – Szczecin Główny. Kieszonkowiec wykorzystał sposób kradzieży na tzw. ,,podwieszkę’’, czyli powiesił swoją kurtkę obok kurtki wytypowanej ofiary, potem pod pozorem sprawdzenia czegoś w swojej kurtce przeszukał ubranie współpasażera, po czym odszedł ze skradzionym mieniem.  Łupem złodzieja padło 300 zł.

Do podobnego zdarzenia doszło w pociągu relacji Kraków Główny – Olsztyn Główny, kiedy to drugi obserwowany złodziej dokonał zuchwałej kradzieży, również metodą na podwieszkę. W kurtce pokrzywdzonego tym razem znajdowało tylko 100 zł.

Okazało się, że obaj ujęci mężczyźni to znani funkcjonariuszom złodzieje, którzy już wcześniej byli notowani za podobne kradzieże. Kieszonkowcy zostali przekazani do dyspozycji funkcjonariuszy Komisariatu II Policji w Krakowie. Mężczyźni odpowiedzą teraz za kradzieże przed sądem.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności