Uda się ograniczyć liczbę drzew przeznaczonych do wycinki? Jest na to szansa!

Uda się ograniczyć liczbę drzew przeznaczonych do wycinki? Jest na to szansa!

Zastępca Prezydenta Krakowa Andrzej Kulig poinformował, że uda się ograniczyć liczbę drzew przeznaczonych do wycinki pod nową linię tramwajową do Mistrzejowic.

reklama

W Krakowie trwa akcja mieszkańców, którzy sprzeciwiają się ogromnej wycince drzew pod nową linię tramwajową. Dziś w tej sprawie odniósł się na social mediach Andrzej Kulig, zastępca Prezydenta Krakowa.

reklama

Podawana liczba 1059 drzew jest maksymalną ujętą w decyzji ZRID, co nie oznacza, że tyle drzew zostanie wyciętych w ramach realizacji projektu. Przykładowo przy zawężeniu chodników czy w okolicy ścieżek rowerowych możliwe będzie zachowanie części drzew. W niektórych przypadkach możliwe będzie też przesadzenie niektórych z nich – informuje Andrzej Kulig

Firma Gülermak, która ma już nadzór dendrologiczny i przyrodniczy, uzyska merytoryczne wsparcie zewnętrznego nadzoru przyrodniczego, powołanego przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Opinia nadzoru przyrodniczego będzie przedstawiana i podejmowana odrębnie dla każdego drzewa. Będzie wiążąca przy każdej decyzji związanej z kolizją projektu z drzewem, czyli tym samym będzie decydować czy dane drzewo nadaje się do wycinki, czy można je przesadzić bądź ominąć w czasie realizacji prac.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności