To będzie niesamowity koncert! Hans Zimmer wystąpi w Krakowie

To będzie niesamowity koncert! Hans Zimmer wystąpi w Krakowie

Po oszałamiającym sukcesie Hans Zimmer Live w ubiegłym roku, światowej sławy kompozytor ogłosił kontynuację przebojowej trasy koncertowej. Wiosną gwiazda rocka wśród kompozytorów filmowych powróci z multimedialnym show, by wspólnie z zespołem i orkiestrą zagrać w 15 krajach, w tym m.in. w Polsce. Fani usłyszą muzykę maestro 30 maja 2023 r. w TAURON Arenie Kraków. Wcześniej jednak, bo już 3 marca, premierę miał najnowszy album artysty pt. Hans Zimmer Live, wydany nakładem Sony Music.

reklama

Hans Zimmer zachwycił publiczność podczas trasy w 2022 roku – pełnej triumfalnych sukcesów i wyprzedanych największych aren w Europie. Koncerty zostały również docenione przez media na całym świecie. The Sun okrzyknął Zimmera prawdziwym muzycznym geniuszem, The Evening News opisał występ jako A-Once-In-A-Lifetime-Concert, a The i Paper przyznał artyście 5 gwiazdek, dodając, że wielkość jego muzyki jest potężniejsza niż kiedykolwiek.

reklama

Podczas wyjątkowego, multimedialnego show Hans Zimmer Live – Europe Tour 2023 kompozytor wraz z towarzyszeniem zespołu i Odessa Orchestra & Friends wykonają popularne utwory wielokrotnie nagradzanego kompozytora. – Jestem podekscytowany powrotem na scenę, możliwością podzielenia się tym fenomenalnym show i wdzięczny za to, że wspólnie z zespołem możemy grać muzykę, która łączy ludzi i pozwala przeżywać niezapomniane doświadczenie – podkreślił Hans Zimmer.

Zgromadzona w Krakowie publiczność usłyszy nowo zaaranżowane suity koncertowe z muzyką do filmów: Gladiator, Piraci z Karaibów, Interstellar, Król Lew, Ostatni samuraj oraz Diuna – za soundtrack do tej ekranizacji  w 2022 r. Zimmer otrzymał drugiego Oscara. Artysta nie mógł odebrać nagrody osobiście, ponieważ koncertował wtedy w Amsterdamie.

PRESTIŻOWE NAGRODY I MILIARDOWY BOX OFFICE

Fot. CowKrakowie.pl

Hans Zimmer to twórca ponad 500 projektów, których box office przekroczył 28 miliardów dolarów na całym świecie. Kompozytora doceniła m.in. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, przyznając artyście dwa Oscary. To nie jedyne wyróżnienia wybitnego kompozytora. Artysta jest również laureatem trzech Złotych Globów, czterech nagród Grammy, American Music Award i nagrody Tony.

Hans Zimmer jest również autorem muzyki do filmów: Cienka czerwona linia, Lepiej być nie może, Rain Man, trylogii Mroczny rycerz, Incepcja, Thelma i Louise, Helikopter w ogniu, SpongeBob Film: Na ratunek. Równie znane i warte podkreślenia projekty w artystycznym portfolio kompozytora to także: Wonder Woman 1984 orazfilm o Jamesie Bondzie – Nie czas umierać.

Ponadto Zimmer współpracował z wieloma światowymi reżyserami przy produkcjach: Wdowy i Zniewolony Steve’a McQueena, Blade Runner 2049 Denisa Villeneuve’a oraz Dunkierka Christophera Nolana.

HANS ZIMMER I FMF

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to jeden z najważniejszych festiwali muzyki filmowej na świecie. Monumentalne widowiska muzyczno-filmowe wyróżniają się nie tylko wysokim poziomem artystycznym prezentowanych dzieł, lecz także innowacyjnością w sferze technologii dźwięku i obrazu.

Hans Zimmer po raz pierwszy przyjechał do Polski w 2014 roku, by wziąć udział w dwóch koncertach organizowanych w ramach 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Zaprezentował wtedy program Gladiator Live in Concert w TAURON Arenie Kraków, podczas którego doświadczył jednego z najwspanialszych w swojej karierze spotkań z entuzjastyczną publicznością. To zainspirowało go do stworzenia trasy koncertowej. Podczas drugiego koncertu, Gali 100-lecia ASCAP, zabrzmiała niepowtarzalna suita z muzyką z Incepcji.

W trakcie trwania pierwszej trasy Hans Zimmer Live on Tour kompozytor z radością ogłosił, że Kraków ma najlepszy festiwal muzyki filmowej na świecie! Od tego czasu planując swoją podróż po Europie, Zimmer zawsze pamięta o stolicy Małopolski.


Organizatorami koncertu w Polsce są poznańska agencja Good Taste Production oraz Semmel Concerts. Partner wydarzenia – Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie organizowany przez Miasto Kraków, KBF i RMF Classic. Patroni medialni: Filmweb, Onet i Gazeta Wyborcza.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności