Te osoby będą mogły za darmo pojechać pociągami PKP Intercity

PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę dla najmłodszych i ich rodziców. W czwartek 1 czerwca br. dzieci i młodzież do 16 roku życia będą mogły podróżować pociągami narodowego przewoźnika za darmo. Co trzeba zrobić, by otrzymać bezpłatny bilet?

reklama

Promocyjna oferta dotyczy podroży po Polsce wszystkimi pociągami PKP Intercity w klasie 2. Uprawnione do skorzystania z niej są dzieci i młodzież do 16 roku życia. Darmowy bilet można pobrać w kasie biletowej lub w pociągu u konduktora (z wyjątkiem pociągów kategorii EIP, na które  bilet można pobrać jedynie w kasie). Bezpłatne podróże w 2. klasie możliwe są za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek dziecka, który należy okazać podczas kontroli biletów – może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia.

reklama

Warto przypomnieć, że dzieci do 4 roku życia przez cały rok mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%. Należy jednak pamiętać, że takie bilety będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione – na każdą podróż trzeba więc pobrać oddzielny bilet.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności