Seryjni złodzieje są już w rękach policji

Seryjni złodzieje są już w rękach policji

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy regularnie okradali sklep w Wieliczce. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Od 17 kwietnia do wielickiej komendy wpływały zawiadomienia dotyczące kradzieży drogich alkoholi z jednego ze sklepów. Z zawiadomienia wynikało, że sprawcy regularnie robili sobie w tej placówce handlowej ,,darmowe zakupy ‘’, kradnąc po kilka czy kilkanaście butelek wysokoprocentowych trunków. Od 17 kwietnia do 6 maja, sprawcy w sklepie dokonali kradzieży alkoholu wartości prawie 5 tys. zł.

reklama

Wieliccy kryminalni wzięli pod specjalny nadzór okradany sklep. 6 maja br., około godziny 21, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę z plecakiem który wybiega ze sklepu. Za nim wybiegł ochroniarz. Policjanci zatrzymali 40-letniego podejrzewanego o dokonanie kradzieży, znajdując przy nim butelki z alkoholem o wartości ponad 600 zł.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego Gruzina, funkcjonariusze zastali 28- letniego mężczyznę, również obywatela Gruzji, który wspólnie z 40- latkiem dokonywał wcześniejszych kradzieży. Policjanci podczas czynności ujawnili również kilka skradzionych butelek z alkoholem. 7 maja br. obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności