Przed Galerią Kazimierz otwarte zostanie Miasteczko Festiwalowe

"Galeria Kazimierz"

Miasteczko Festiwalowe pojawi się przy Galerii Kazimierz. W programie między innymi seanse na wielkim ekranie i koncerty zespołów, które porywają słuchaczy grą na instrumentach dętych i perkusyjnych: Dirty Horns, Brass Riders i Marimbazzi Duo.

reklama

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Na terenie Galerii Kazimierz, która jest partnerem strategicznym festiwalu, w piątek, 26 maja, o godz. 19.00 otwarte zostanie Miasteczko Festiwalowe FMF. W programie między innymi seanse na wielkim ekranie i koncerty zespołów, które porywają słuchaczy grą na instrumentach dętych i perkusyjnych.

reklama

Miasteczko warto odwiedzić także po to, by spotkać światowej sławy kompozytorów – Simona Franglena (autora muzyki do „Avatara: Istoty wody”) oraz Patricka Doyle’a. Twórczości tego ostatniego słuchaliśmy, oglądając adaptacje Szekspira, ale też takie filmy, jak „Donnie Brasco”, „Dziennik Bridget Jones” czy „Harry Potter i Czara Ognia”. Ostatnio Patrick Doyle napisał uroczysty marsz na koronację brytyjskiego króla Karola III.

 – Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie, łączące świat muzyki oraz kina, a także, co najważniejsze, łączące ludzi – mówi Beata Jankowska, dyrektor Galerii Kazimierz. – W ramach Festiwalu teren Galerii będzie miejscem spotkań dla miłośników rozrywki i kultury, w szczególności muzyki. W Miasteczku Festiwalowym swoją przestrzeń odnajdą osoby w każdym wieku – nie zabraknie propozycji dla najmłodszych. Zadbamy również o ciało, poprzez jogę i taniec. A wszystko na świeżym powietrzu, w otoczeniu historycznej architektury.

Finałowym wydarzeniem będzie silent disco, zaplanowane na niedzielę 28 maja. Dwóch DJ-ów na żywo zremiksuje dla nas znane motywy filmowe, muzykę elektroniczną, house i pop. Ze względu na ograniczoną liczbę słuchawek, konieczne jest pobranie bezpłatnej wejściówki.

Program Miasteczka Festiwalowego i Forum Audiowizualnego jest na stronie FMF.

Bezpłatne wejściówki będą dostępne na stronie KBF: Bilety.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności