Przed nami wielkie widowisko na Wiśle

Przed nami wielkie widowisko na Wiśle

Składamy zamówienie na piękną pogodę. Już niebawem w Krakowie odbędzie się wielkie widowisko na Wiśle. To nie wszystko!

reklama

Pofruną, pojeżdżą, zatańczą, poświecą, rozbawią, może nawet odrobinę postraszą – główni bohaterowie jedynego takiego święta w Polsce. Przed nami 22. edycja Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska.

reklama

Jak nakazuje tradycja, smoki opanują Kraków na cały weekend. 3 czerwca Smoczy Piknik Rodzinny rozłoży się na bulwarach przy Smoczej Jamie. Na odwiedzających czekają emocjonujące smocze gry i zabawy oraz liczne konkursy i atrakcje w namiotach partnerów pikniku.

W sobotę wieczorem w zakolu Wisły pod Wawelem rozpocznie się zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe z wykorzystaniem efektów pirotechnicznych, zaskakującej oprawy świetlnej i laserowej, gigantycznych kurtyn wodnych i pięknej muzyki. Największą atrakcją będą ogromne latające smoki, animowane na barkach i statkach przez aktorów Teatru Groteska.  Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczne Widowisko będzie miało proekologiczną formułę.

Tradycyjna Wielka Parada Smoków wyruszy w niedzielę, 4 czerwca. Ponad 30 smoków przejdzie ul. Grodzką na Rynek Główny. Część z nich powalczy na scenie o tytuł Najpiękniejszego.

Program tegorocznego smoczego święta:

Smoczy Rodzinny Piknik pod Wawelem:

3 czerwca – godz. 10.00-20.00
4 czerwca – godz. 10.00-19.00

Wielkie Nocne Widowisko na Wiśle 3 czerwca, godz. 22.00.

Wielka Parada Smoków (ul. Grodzka – Rynek Główny): 4 czerwca, godz. 12.00

reklama
  • Na to wydarzenie czekają mieszkańcy Krakowa

    Pozostało niewiele dni do wielkiej imprezy plenerowej w Krakowie. Mowa o Wielkim Widowisku…
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności